Światowy Tydzień
Przedsiębiorczości w Małopolsce

Prelegenci Spotkania Młodego Biznesu

img

Strona Główna

Już wkrótce przedstawimy prelegentów Spotkania Młodego Biznesu 2017, które zostanie zorganizowane w poniedziałek 13 listopada w Krakowie.

Tymczasem przypominamy, kto gościł na SBB w ubiegłorocznej edycji:

Łukasz Jakóbiak

Prowadzący talk-show 20m2 Łukasza. Jako pierwszy internetowy twórca otrzymał nominację do nagrody Wiktora w kategorii Odkrycie Telewizyjne Roku 2012. Zasłynął wywieszeniem gigantycznego CV przed firmą w której chciał pracować. Znalazł się w rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief. Prowadzi w całej Polsce wykłady motywacyjne. Do stycznia 2016 roku wysłuchało go na żywo ponad 50 000 osób.  Był gościem seminarium Go Big Or Go Home z Randy Gagem i Mateuszem Grzesiakiem gdzie wykładał dla ponad pół tysiąca uczestników. Wykładał jako jeden z 12 najlepszych mówców na Festiwalu Inspiracji w 2014 i 2015 roku. W 2015 roku wystąpił dla ponad 30 000 publiczności obok Nicka Vujicica. Występował na Uniwersytecie Oxford i na prestiżowej konferencji TEDx.  Współpracował z Allianz, PZU, ING, Orange, Pracuj.pl, Coca Cola, Loreal, W.Kruk, Bacardi, Avon czy UBS. Prywatnie właściciel wielu marzeń i pomysłów na ich realizację.

„Absolutny hit” taka recencja (gazeta.pl) powstała po prezentacji Łukasza na TEDxLublin 22 listopada. Jacek Walkiewicz po jednym z jego wykładów powiedział: „Bezwzględny dla okoliczności, które stają mu na drodze”. Piotr Najsztub we WPROST napisał o nim: „Ludzki czołg z Radomia”.


Natalia Maczek

Założycielka firmy M I S B H V, która podbija rynek odzieży streetwearowej. Jej ubrania noszą m.in: Rihanna, A$AP Rocky, 2 Chainz, Chris Brown i Kylie Jenner. Marka z siedzibą w Krakowie, zdobywa rzesze fanów w Polsce i zagranicą. Obecnie podbija Paryż, Mediolan i … Szanghaj. Zdobyła uznanie „ELLE” i „Vogue”. Przy sesjach zdjęciowych marka zawsze pracuje z polskimi modelami i fotografami. Pomimo, że nie tworzy ubrań dosłownie inspirowanych Polską, w kampaniach wizerunkowych bardzo stara się budować nastrój, który ma kojarzyć się z naszym krajem. Do tej pory twarzami kolekcji byli: Ewa Władymiruk, Dominik Sadoch, Emilia Nawarecka, Anatol Modzelewski oraz Pat Bogusławski. Ich ubrania powstają u producentów m.in. Acne Studios i Saint Laurent Paris.


Marek Przystaś

W 2012  r. stworzył Duckie Deck – studio specjalizujące się w wytwarzaniu gier dla najmłodszych użytkowników urządzeń mobilnych. Celem zespołu stojącego za Duckie Deckiem jest wytwarzanie u dzieci tzw. „umiejętności społecznościowych”. – (…) tłumaczymy dlaczego warto dzielić się z innymi, segregować śmieci czy myć zęby – mówił w rozmowie z UseThis. Wcześniej zaangażowany w rozwój Ciufcia.pl, serwisu internetowego z grami dla dzieci. Od marca 2013 roku, Marek Przystaś jest też Członkiem Zarządu krakowskiej spółki Harimata (dziś nazywa się Play.Care), zajmującej się rozpoznawaniem i analizą wzorców zachowań dzieci. Na ich podstawie system wyciąga wnioski np. dotyczące symptomów schorzeń czy zaburzeń. Z gier, które stworzył skorzystało już ponad 9 milionów dzieci na całym świecie.