12 – 18 listopada 2018

Światowy Tydzień
Przedsiębiorczości w Małopolsce

Setki państw. Tysiące partnerów. Miliony uczestników.

imgimg

Strona Główna
Kraków
Typy Typy wydarzeń
 • warsztat
 • wykład
 • indywidualne konsultacje
 • szkolenie
 • spotkanie z przedsiębiorcą
 • gra
 • spotkania informacyjne
 • debata
 • wystawa
 • grupowe spotkanie informacyjne
 • seminarium
 • pogadanka
 • spotkanie informacyjne
 • dni otwarte
 • grupowa informacja zawodowa
 • test osobowości
 • rozgrywki
 • konferencja
 • grupowa porada zawodowa
 • dyżur telefoniczny
 • dyskusja
 • konkurs
 • wykłady
 • panel dyskusyjny
 • spotkanie edukacyjne
 • inspiratorium
 • spotkanie z praktykiem
 • symulacja biznesowa
 • prelekcja
 • gala wręczania nagród

Pamiętaj!

Na niektóre wydarzenia wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
Oprócz tego pojawiają się też grupy docelowe.
Ulubione wydarzenia zostają zapisane w pamięci przeglądarki.

12.11
pon poniedziałek
13.11
wt wtorek
14.11
śr środa
15.11
czw czwartek
16.11
pt piątek
17.11
sob sobota
18.11
nie niedziela
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00

Indywidualne konsultacje dla przedsiębiorców

— indywidualne konsultacje
08:00 – 15:00

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

Konsultacje w zakresie mozliwości pozyskiwania dotacji ze środków UE: - dotacje na poziomie regionalnym - dotacje na poziomie krajowym - Instrument dla MŚP w ramach programu Horyzont 2020

08:00 – 15:00

Indywidualny coaching z zakresu internacjonalizacji firmy

— indywidualne konsultacje
08:00 – 15:00

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

Indywidualne spotkania z przedsiębiorcami odnośnie sposobów ekspansji międzynarodowej firmy: - oferta firmy w międzynarodowej bazie zapytań i ofert, - przegląd targów międzynarodowych, - możliwości rozwoju firmy na rynkach zagranicznych

08:00 – 15:00

Dni otwarte Programu Horyzont 2020

— indywidualne konsultacje
08:00 – 14:00

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

W trakcie indywidualnych konsultacji będzie można uzyskać informacje o możliwościach udziału, zasadach aplikowania w konkursach i grantach oraz o rodzajach projektów w Horyzoncie 2020. Oferta Programu jest bardzo szeroka: finansowane mogą być międzynarodowe projekty badawcze, innowacyjne pomysły przedsiębiorców oraz indywidualny rozwój kariery naukowej.

08:00 – 14:00

Warsztaty edukacyjne – Lekcje ZUS

— warsztat
08:00 – 08:45

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie

Warsztaty edukacyjne w ramach Lekcji z ZUS – czyli spotkania z uczniami  szkół ponadpodstawowych w  XLIV LO im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie

08:00 – 08:45

Gra symulacyjna „Chłopska Szkoła Biznesu”

— gra
08:50 – 10:30

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 3 w Krakowie

Gra „Chłopska Szkoła Biznesu” nawiązuje do działalności produkcyjnej i handlowej rzemieślników z tkackiego ośrodka andrychowskiego w XVIII wieku. Główne zastosowanie gry to praktyczna edukacja na rzecz przedsiębiorczości oraz rozwijanie kompetencji społecznych graczy.

08:50 – 10:30

Ustalenie ustawodawstwa właściwego i zasady procedowania w zakresie poświadczenia formularzy A1.

— szkolenie
09:00 – 12:00

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie

Ustalenie ustawodawstwa właściwego i zasady procedowania w zakresie poświadczenia formularzy A1.

09:00 – 12:00

Najważniejsze elementy biznesplanu, które można wykorzystać we wniosku o dotację z urzędu pracy

— wykład
09:00 – 10:15

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie

Wykład ma na celu omówienie podstawowych elementów biznesplanu z uwzględnieniem możliwości ich wykorzystania we wniosku o dotację z urzędu pracy.

09:00 – 10:15

Zastosowanie MSUES 2.0 i systemu bonowego w zwiększaniu konkurencyjności firmy

— indywidualne konsultacje
09:00 – 13:00

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Prowadzisz firmę szkoleniową czy też doradczą? poszukujesz nowych klientów lub szukasz dofinansowania dla swoich klientów? Zdobądź znak jakości MSUES i realizuj bony m. in. w Małopolsce.

09:00 – 13:00

Konsultacje dla małopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP

— indywidualne konsultacje
09:00 – 15:00

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie

Konsultacje dla przedsiębiorców będą przeprowadzone w następującym zakresie: - podstawowe informacje nt. możliwości prowadzenia działalności gospodarczej na Jednolitym Rynku UE, - poszukiwanie zagranicznych partnerów biznesowych - pozyskiwanie środków finansowych na rozwój działalności gospodarczej z programów europejskich i krajowych, - wsparcie podnoszenia innowacyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw  

09:00 – 15:00

Warsztaty „Jak skorzystać z funduszy i programów Unii Europejskiej dla młodzieży”

— debata
09:30 – 11:00

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej

Tematyka: - Erasmus+ - nie tylko studia - jak wyjechać na praktykę zawodową za granicę? a może Wolontariat Europejski? - Europass - jak przygotować CV i Europejski Paszport Umiejętności? - Europejski Fundusz Społeczny i Inicjatywa na rzecz zatrudnienia ludzi młodych - jak podnosić swoje kwalifikacje i wziąć udział w dofinansowanym szkoleniu, kursie, studiach podyplomowych? Debatę poprowadzi dr Dorota Murzyn.

09:30 – 11:00

Warsztat „Od pomysłu do biznesu-zamodeluj własny Lean Canvas”

— warsztat
10:00 – 12:45

FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji

Cel: Słuchacze zapoznają się z modelem Lean Canvas i metodyką stworzenia biznesplanu na jednej kartce papieru. Opis: Jeśli chcesz założyć firmę i odnieść sukces przyjmij odpowiednią strategię. Masz dwie możliwości. Stworzyć wartościowy produkt lub usługę, a następnie szukać zainteresowanych nim klientów. Przy odpowiednio dużym nakładzie wysiłku, czasu i pieniędzy, być może dotrzesz do potencjalnych klientów, ale wtedy musisz ich jeszcze przekonać do zakupu. Łatwe? Jest to droga dość długa i kręta. Druga możliwość to, zdefiniować problemy i potrzeby konkretnych segmentów klientów, a następnie zaoferować im usługę/produkt, które rozwiążą problem lub zaspokoją konkretną potrzebę. Czy klient będzie zastanawiał się nad zakupem? Nie. Czy ty zarobisz i rozwiniesz swój biznes? Tak. A jak to zrobić? Stwórz własną strategię firmy na podstawie modelu Lean Canvas.

10:00 – 12:45

"Własna firma - zanim zrealizujesz pomysł"

— warsztat
10:00 – 14:00

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Program obejmuje trzy podstawowe obszary, nad którymi warto się zastanowić i poddać szczegółowej analizie. Są to: własne cechy i predyspozycje, pomysł na biznes, oraz uwarunkowania rynkowe. W trakcie zajęć uczestnicy: dokonują bilansu własnych umiejętności i predyspozycji przedsiębiorczych; poznają elementy biznes planu; analizują szanse i zagrożenia realizacji przedsięwzięcia; dowiadują się, jakie są formalności związane z rejestracją firmy; poznają instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości.

10:00 – 14:00

Cechy pracownika cenione przez pracodawcę, rozwój nowoczesnej technologii.

— spotkanie z przedsiębiorcą, szkolenie, warsztat, wykład
10:00 – 14:00

Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie

W ramach ŚTP, w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie zaplanowano przeprowadzenie spotkań z pracodawcami oraz indywidualne konsultacje i warsztaty: BWI Poland Technologies sp. z o.o., Multiprojekt Kraków, TOYOTA ANWA Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o., Teamtechnik Production Technology Sp. z o.o. Celem przedsięwzięcia będzie przedstawienie młodzieży szkolnej działalności polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw oraz podkreślenie roli innowatorów i pracodawców, którzy tworząc firmy przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia mieszkańców. Rozwój nowoczesnej technologii w firmach oraz rozwój firm na przestrzeni działalności firm. Spotkanie z dyrektorem inkubatorów AIP Kraków celem przybliżenia młodzieży możliwości działalności inkubatorów oraz rozpoczęcia działalności gospodarczej. Warsztaty i spotkania z partnerem szkoły firmą „Multiprojekt”

10:00 – 14:00

Zaradna? Odważna? Przedsiębiorcza! Bezpłatne spotkanie dla mam vol. 2

— indywidualne konsultacje, spotkanie informacyjne
10:00 – 13:00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Co dla Ciebie znaczy przedsiębiorcza? Aktywna zawodowo? Zaradna? Odważna? Otwarta na wyzwania? Jeśli chcesz się dowiedzieć: - czy branża IT jest dla Ciebie? - jak pozyskać środki na założenie i rozwój firmy? - poznać różne formy przedsiębiorczej aktywności dla kobiet? - jak szukać pracy po przerwie w aktywności zawodowej? Weź udział w inspiratorium dla kobiet. Podzielimy się z Tobą wiedzą na temat zakładania własnej firmy. Podpowiemy, gdzie szukać dotacji i pożyczek na zakładanie i rozwój działalności. Powiemy, jak efektywnie szukać pracy i jakie kompetencje są poszukiwane na rynku pracy. Damy Ci przestrzeń na zadawanie pytań oraz czas na konsultacje. Podzielimy się z Tobą własnymi doświadczeniami.

10:00 – 13:00

ABC nowego przedsiębiorcy - spotkanie informacyjne w GUP

— spotkanie z przedsiębiorcą, wykład
10:30 – 12:30

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie

Szkolenie w GUP nt. wysokości składek społecznych i zdrowotnych obowiązujących przedsiębiorców płatnych do ZUS oraz dostępnych ulgach w tym zakresie.

10:30 – 12:30

Informacje na temat wysokości składek społecznych i zdrowotnych obowiązujących przedsiębiorców płatnych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz dostępnych ulgach w tym zakresie

— wykład
10:30 – 12:30

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie

W ramach szkolenia uczestnicy uzyskają informacje na temat: – wysokości składek obowiązujących przedsiębiorców, – obowiązujących deklaracji i sposobu ich uzupełnienia, – przysługujących ulg dla nowych przedsiębiorców, – zasiłków chorobowych dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, – innych istotnych informacji z zakresu współpracy przedsiębiorców z ZUS.

10:30 – 12:30

Warsztaty „Dobre praktyki w biznesie – edukacyjne, społeczne i środowiskowe"

— debata
11:00 – 12:30

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej

Tematyka: - dobre a najlepsze praktyki - dobre praktyki w polskich firmach i międzynarodowych korporacjach - przyklady - wymiar środowiskowy dobrych praktyk w biznesie Debatę poprowadzi dr Paulina Szyja.

11:00 – 12:30

„Strategia marki osobistej to nie lans”

— wykład
13:00 – 15:30

FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji

Cel: Słuchacze zapoznają się wartością marki osobistej oraz strategią budowy personal branding. Opis: Jak zbudować markę osobistą, aby była wiarygodna, godna zaufania i… aby zarabiała? Panuje mylne przekonanie, iż marka osobista to kolor garnituru, długość spódnicy lub luksusowy samochód. Bez wątpienia są to czynniki, które dopełniają wizerunek, jednak marka osobista to przede wszystkim ty - człowiek. To kim jesteś, jakie masz wartości, misję, wizję i cele? Twoim głównym zadaniem jest znalezienie najlepszego sposobu zaprezentowania się i komunikacji z przyszłymi klientami.

13:00 – 15:30

Warsztaty „Jak uzyskać wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”

— debata
14:00 – 15:30

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej

Tematyka: - dotacja lub pożyczka z funduszy Unii Europejskiej - gdzie szukać? jakie dokumenty będą potrzebne? - program "Pierwszy biznes - wsparcie w starcie" - jak skorzystać z pożyczki? Debatę poprowadzi dr Dorota Murzyn.

14:00 – 15:30

Warsztaty „Marketing – skuteczna reklama firmy/produktu”

— debata
14:00 – 15:30

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej

Tematyka: - jak skutecznie dotrzeć do adresata, wykorzystanie mediów reklamowych - rozmowa handlowa Debatę poprowadzi dr Krzysztof Sala.

14:00 – 15:30

Konstytucja Biznesu – ułatwienia dla przedsiębiorców

— wykład
14:15 – 15:00

Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Matejki w Krakowie

Konstytucja Biznesu, która weszła w życie w 2018 roku, przyniosła szereg udogodnień, które mają pomóc w prowadzeniu firmy. "Ulga na Start", działalność nierejestrowana to tylko niektóre z wprowadzonych nowości.

14:15 – 15:00

Jak przekuć każdą porażkę w okazję do rozwoju i realizować każdy zamierzony cel pomimo lęku przed niepowodzeniem? Poznaj metodę Kaizen i odkryj potęgę swoich możliwości.

— spotkanie z przedsiębiorcą, wykład
15:00 – 16:15

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Jeśli wciąż zaczynasz wprowadzać jakieś zmiany w swoim życiu… i nic z nich nie wychodzi, to czas zmienić sposób działania. Metoda Kaizen nie wprowadza rewolucji z dnia na dzień. Jest niekończącym się ulepszaniem ciągłego działania. Każde niepowodzenie przekuwasz w możliwość do rozwoju, nastawiasz się na sukces i jesteś nie do zatrzymania. Porzucasz perfekcjonizm, który Cię blokuje i jednocześnie każdego dnia starasz się ulepszać siebie. Dowiedz się jak to zrobić. Zasługujesz na życie swoich marzeń. Prowadzący: Aneta Wątor

15:00 – 16:15

Co gwarantuje sukces w przyszłości - inteligencja emocjonalna w biznesie jako kluczowy czynnik sukcesu 2018-2030

— spotkanie z przedsiębiorcą, wykład
16:45 – 18:15

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Czy podążanie za rozwojem technologicznym da gwarancję sukcesu? A może są inne czynniki, które będą gwarantować sukces? Jak ma się do tego inteligencja emocjonalna i tzw. niewidzialne kompetencje? Co o tym wiemy z perspektywy psychologii przyszłości? O tym na wykładzie Adama Dębowskiego, eksperta w dziedzinie zarządzania zmianą, psychologii przyszłości. Jako przedsiębiorca, psycholog biznesu i doradca, pracuje on z organizacjami, tj. Samsung, Orange, Śnieżka, Smyk oraz z wieloma małymi firmami.

16:45 – 18:15
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00

Indywidualne konsultacje dla przedsiębiorców

— indywidualne konsultacje
08:00 – 15:00

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

Konsultacje w zakresie mozliwości pozyskiwania dotacji ze środków UE: - dotacje na poziomie regionalnym - dotacje na poziomie krajowym - Instrument dla MŚP w ramach programu Horyzont 2020

08:00 – 15:00

Indywidualny coaching z zakresu internacjonalizacji firmy

— indywidualne konsultacje
08:00 – 15:00

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

Indywidualne spotkania z przedsiębiorcami odnośnie sposobów ekspansji międzynarodowej firmy: - oferta firmy w międzynarodowej bazie zapytań i ofert, - przegląd targów międzynarodowych, - możliwości rozwoju firmy na rynkach zagranicznych

08:00 – 15:00

Dni otwarte Programu Horyzont 2020

— indywidualne konsultacje
08:00 – 14:00

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

W trakcie indywidualnych konsultacji będzie można uzyskać informacje o możliwościach udziału, zasadach aplikowania w konkursach i grantach oraz o rodzajach projektów w Horyzoncie 2020. Oferta Programu jest bardzo szeroka: finansowane mogą być międzynarodowe projekty badawcze, innowacyjne pomysły przedsiębiorców oraz indywidualny rozwój kariery naukowej.

08:00 – 14:00

Skuteczna działalność na wolnym rynku, wprowadzanie zmian i innowacji w przedsiębiorstwach.

— szkolenie, wykład
09:00 – 13:00

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA

Celem spotkania jest podniesienie poziomu wiedzy uczestników w zakresie prowadzenia działalności biznesowej w obliczu możliwości implementowania zmian, w tym w szczególności innowacji w ramach prowadzonej działalności, z uwzględnieniem aspektów prawno-finansowych

09:00 – 13:00

Zasady ustalania uprawnień do świadczeń w razie choroby i macierzyństwa.

— szkolenie
09:00 – 12:00

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie

Zasady ustalania uprawnień do świadczeń w razie choroby i macierzyństwa.

09:00 – 12:00

Warsztaty instruktażowe jak prawidłowo przygotować wniosek o środki na podjęcie działalności gospodarczej

— warsztat
09:00 – 10:15

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie

Warsztaty obejmują szczegółową analizę wniosków o dotację z EFS, FP i PFRON. W ramach warsztatów specjaliści zaprezentują najczęściej pojawiające się nieprawidłowości, obowiązującą punktację i kryteria oceny wniosków. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję uzupełnić wnioski i omówić ich treść z prowadzącymi warsztaty.

09:00 – 10:15

Zastosowanie MSUES 2.0 i systemu bonowego w zwiększaniu konkurencyjności firmy

— indywidualne konsultacje
09:00 – 13:00

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Prowadzisz firmę szkoleniową czy też doradczą? poszukujesz nowych klientów lub szukasz dofinansowania dla swoich klientów? Zdobądź znak jakości MSUES i realizuj bony m. in. w Małopolsce.

09:00 – 13:00

Kiedy Małopolska była naftowym gigantem

— gra
09:00 – 12:00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Cofnij się z nami do początków XX wieku, kiedy Małopolska była naftowym gigantem, i poznaj początki wydobycia ropy naftowej w naszym regionie. A później wciel się w jednego z potentatów w rozgrywce symulacyjnej gry ekonomicznej i rozwijaj swój biznes. Niech wygra najlepszy!

09:00 – 12:00

Konsultacje dla małopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP

— indywidualne konsultacje
09:00 – 15:00

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie

Konsultacje dla przedsiębiorców będą przeprowadzone w następującym zakresie: - podstawowe informacje nt. możliwości prowadzenia działalności gospodarczej na Jednolitym Rynku UE, - poszukiwanie zagranicznych partnerów biznesowych- pozyskiwanie środków finansowych na rozwój działalności gospodarczej z programów europejskich i krajowych, - wsparcie podnoszenia innowacyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw  

09:00 – 15:00

Dlaczego już w szkole warto rozwijać zainteresowania rynkiem kapitałowym? Moja pasja – mój przyszły zawód.

— wykład
09:15 – 11:55

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Moje zainteresowania rynkiem kapitałowym rozpoczęły się już w szkole średniej opowiada absolwent Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska nr 12 w Krakowie, obecnie student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Finanse i Rachunkowość, uczestnik warsztatów OSTC Trading Labs (nauka przez profesjonalną firmę jak spekulować na giełdzie). W 2016 roku zająłem 2 miejsce w Małopolsce w SIGG Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej . W roku 2018 w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez XTB zająłem 6 miejsce z wynikiem 46% zwrotu podczas miesiąca trwania konkursu, aktywny działacz Koła Naukowego Rynku Kapitałowego "INDEX".

09:15 – 11:55

Naukowiec + Przedsiębiorca = Sukces - wspólne projekty B+R

— szkolenie
10:00 – 13:00

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

Współpraca uczelni i przedsiębiorców w zakresie prac B+R wydają się być obecnie jedną z ważniejszych ścieżek wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie środki przewidziane są na takie działania przyjdź na spotkanie! Podczas naszego szkolenia omówione zostaną obecne możliwości współpracy przedsiębiorców z naukowcami, a także zaprezentowane zostaną programy finansowania współpracy nauki z przedsiębiorcami.

10:00 – 13:00

"Własna firma - zanim zrealizujesz pomysł"

— warsztat
10:00 – 14:00

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Program obejmuje trzy podstawowe obszary, nad którymi warto się zastanowić i poddać szczegółowej analizie. Są to: własne cechy i predyspozycje, pomysł na biznes, oraz uwarunkowania rynkowe. W trakcie zajęć uczestnicy: dokonują bilansu własnych umiejętności i predyspozycji przedsiębiorczych; poznają elementy biznes planu; analizują szanse i zagrożenia realizacji przedsięwzięcia; dowiadują się, jakie są formalności związane z rejestracją firmy; poznają instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości.

10:00 – 14:00

Cechy pracownika cenione przez pracodawcę, rozwój nowoczesnej technologii.

— spotkanie z przedsiębiorcą, szkolenie, warsztat, wykład
10:00 – 14:00

Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie

W ramach ŚTP, w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie zaplanowano przeprowadzenie spotkań z pracodawcami oraz indywidualne konsultacje i warsztaty: BWI Poland Technologies sp. z o.o., Multiprojekt Kraków, TOYOTA ANWA Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o., Teamtechnik Production Technology Sp. z o.o. Celem przedsięwzięcia będzie przedstawienie młodzieży szkolnej działalności polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw oraz podkreślenie roli innowatorów i pracodawców, którzy tworząc firmy przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia mieszkańców. Rozwój nowoczesnej technologii w firmach oraz rozwój firm na przestrzeni działalności firm. Spotkanie z dyrektorem inkubatorów AIP Kraków celem przybliżenia młodzieży możliwości działalności inkubatorów oraz rozpoczęcia działalności gospodarczej. Warsztaty i spotkania z partnerem szkoły firmą „Multiprojekt”

10:00 – 14:00

Rozwój z Funduszami – wsparcie dla małopolskich firm

— spotkania informacyjne, spotkanie z przedsiębiorcą
10:00 – 12:30

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Krakowie

Na spotkanie zapraszamy małopolskie firmy, w szczególności mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które chcą się rozwijać ze wsparciem środków unijnych. Podczas spotkania zostaną opisane pierwsze kroki, które należy podjąć, aby ubiegać się o wsparcie.

10:00 – 12:30

Informacje na temat dostępnych form opodatkowania działalności gospodarczej, podatku VAT i innych obowiązkach podatkowych dotyczących przedsiębiorców

— wykład
10:30 – 12:15

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie

W  ramach szkolenia uczestnicy uzyskają informacje na temat: dostępnych form opodatkowania działalności gospodarczej, formularzy podatkowych składanych przez osoby podejmujące i prowadzące własną działalność gospodarczą, innych niezbędnych informacji dla osób podejmujących własną działalność gospodarczą.

10:30 – 12:15

Warsztaty edukacyjne – Lekcje ZUS

— warsztat
12:00 – 14:30

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie

Warsztaty edukacyjne w ramach Lekcji z ZUS – czyli spotkania z uczniami  szkół ponadpodstawowych w Zespole Szkół Chemicznych  w Krakowie.

12:00 – 14:30

Wizerunek przedsiębiorcy wczoraj i dziś.

— pogadanka
12:05 – 13:45

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie

„Nie szata zdobi człowieka” ale „Jak cię widzą tak ci płacą” Tylko parę sekund potrzeba aby dokonać pierwszej oceny człowieka i wiele czasu potrzeba aby ta ocenę zmienić. Nasz strój jak i cały wygląd jest nasza wizytówką, wiele o nas mówi, o to czym się zajmujemy, kim jesteśmy. By ten obraz był prawdziwy powinniśmy przede wszystkim zadbać o spójność, a ona pozostaje niezmienna.

12:05 – 13:45

Mowa ciała, czyli co mówię gdy nic nie mówię?

— warsztat
13:55 – 16:25

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Angelika Zielińska - zawodowo działa jako osobista stylistka i personal shopper, pomaga innym w odnalezieniu własnego stylu. Szkoleniowiec z zakresu stylizacji, kreowania wizerunku, dress code'u oraz autoprezentacji. Absolwentka Zarządzania na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, wiceprezes Koła Naukowego Kadra oraz Koordynator działu PR i Marketing Studenckiego Forum Business Centre Club. Interesuje się psychologią w każdym wydaniu, uwielbia pracę z ludzmi. Tematyka warsztatu połączonego z prelekcja będzie się opierać głównie na tematyce elementów autoprezentacji (np. mowa ciała, wizerunek, pierwsze wrażenie, itp). Uczniowie: - poznają wagę odpowiedniej autoprezentacji i korzyści jakie z niej wynikają - zdobędą umiejętności i informacje, jak prezentować się i na co zwracać uwagę w trakcie wystąpień publicznych, jak i w życiu codziennym w kontaktach z drugim człowiekiem - poprzez ćwiczenia warsztatowe dowiedzą się, jak ich wizerunek jest odbierany przez otoczenie - zdobędą informacje jak odczytywać mowę ciała innych ludzi oraz jak kontrolować własną i jak za jej pomocą osiągać określone cele. Mogę tez w zależności od możliwości czasowych delikatnie nawiązać do autoprezentacji w internecie.

13:55 – 16:25

Od działacza społecznego do przedsiębiorcy. Jak to zrobić , co to daje i jak to ze sobą połączyć?

— spotkanie z przedsiębiorcą, wykład
15:00 – 16:15

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Od działalności społecznej do biznesu? Czy to się nie wyklucza? Karolina opowie nam swoją historię, jak to się stało, że została społecznikiem i jak teraz udaje się jej łączyć to z biznesem. Powie nam czego się nauczyła i jak pomogło jej to w założeniu własnej działalności. Jak sprawić by jednocześnie zarabiać i pomagać innym? Temat przedstawi Karolina Mochylska, tarnowska działaczka organizująca z powodzeniem wiele inicjatyw społecznych, równocześnie prowadząca dobrze prosperującą firmę.

15:00 – 16:15

„Test osobowości – jaki jestem i z kim powinienem współpracować” Dr Wojciech Maciejewski

— test osobowości
15:30 – 17:00

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej

Tematyka: Określenie osobowości studenta w oparciu o test DISC. Rezultatem jest lepsze poznanie własnej osobowości zawodowej oraz dopasowania osób do współpracy w zespole, co pozwala osiągać lepsze rezultaty.

15:30 – 17:00

Gra w biznes- czyli jaką strategie wybrać w biznesie? Gra w„Chlopską Szkołę Biznesu”

— gra
16:00 – 17:30

Na Plus Szkolenia Rozwój Doradztwo Kamilla Szczyrek

„Chłopska Szkoła Biznesu” to gra w biznes oparta na prawdziwej historii polskiego biznesu z czasów...feudalnych. W Andrychowie pan pozwolił swoim chłopom handlować i produkować na sprzedaż i zaczęło się. Jeśli chcesz poznać nietypową historię małopolskiej przedsiębiorczości, która nie miała prawa się wydarzyć oraz zarać w biznes to zapraszamy!

16:00 – 17:30

Zacznij tam gdzie jesteś i zajmij się tym co możliwe!

— spotkanie z przedsiębiorcą, wykład
16:45 – 18:00

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Na wystąpieniu dowiesz się: - kiedy stajesz się liderem, - jak skutecznie prowadzić Zespół, - o kluczowych czynnikach decydujących o sukcesie w przywództwie, - jak dokonywać zmian w swoim życiu, - jak wzrastać dzięki wzrostowi innych, - jak budować zaangażowane Zespoły, - jak być liderem, który pociągnie za sobą Zespół. Prowadzący: Aleksandra Kubik

16:45 – 18:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00

Indywidualne konsultacje dla przedsiębiorców

— indywidualne konsultacje
08:00 – 15:00

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

Konsultacje w zakresie mozliwości pozyskiwania dotacji ze środków UE: - dotacje na poziomie regionalnym - dotacje na poziomie krajowym - Instrument dla MŚP w ramach programu Horyzont 2020

08:00 – 15:00

Indywidualny coaching z zakresu internacjonalizacji firmy

— indywidualne konsultacje
08:00 – 15:00

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

Indywidualne spotkania z przedsiębiorcami odnośnie sposobów ekspansji międzynarodowej firmy: - oferta firmy w międzynarodowej bazie zapytań i ofert, - przegląd targów międzynarodowych, - możliwości rozwoju firmy na rynkach zagranicznych

08:00 – 15:00

Dni otwarte Programu Horyzont 2020

— indywidualne konsultacje
08:00 – 14:00

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

W trakcie indywidualnych konsultacji będzie można uzyskać informacje o możliwościach udziału, zasadach aplikowania w konkursach i grantach oraz o rodzajach projektów w Horyzoncie 2020. Oferta Programu jest bardzo szeroka: finansowane mogą być międzynarodowe projekty badawcze, innowacyjne pomysły przedsiębiorców oraz indywidualny rozwój kariery naukowej.

08:00 – 14:00

Sukces i samorealizacja przez duże S.

— pogadanka
08:20 – 10:00

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Prowadzący: Miłosz Zając od 11 lat pracuje z ludźmi chcącymi się rozwijać w życiu osobistym i biznesowym. Pomaga im w poszerzeniu poglądów i sposobów myślenia. Uczy motywacji i sposobów realizacji celów. Poszerza świadomość w zakresie własnych ograniczeń i blokad. Uczy samoakceptacji oraz odwagi w nawiązywaniu relacji.

08:20 – 10:00

Zaświadczenia lekarskie w formie dokumentu elektronicznego e-ZLA – szkolenie dla płatników składek.

— szkolenie
09:00 – 11:00

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie

Zaświadczenia lekarskie w formie dokumentu elektronicznego e-ZLA – szkolenie dla płatników składek.

09:00 – 11:00

Najważniejsze elementy biznesplanu, które można wykorzystać we wniosku o dotację z urzędu pracy

— wykład
09:00 – 10:15

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie

Wykład ma na celu omówienie podstawowych elementów biznesplanu z uwzględnieniem możliwości ich wykorzystania we wniosku o dotację z urzędu pracy.

09:00 – 10:15

Zastosowanie MSUES 2.0 i systemu bonowego w zwiększaniu konkurencyjności firmy

— indywidualne konsultacje
09:00 – 13:00

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Prowadzisz firmę szkoleniową czy też doradczą? poszukujesz nowych klientów lub szukasz dofinansowania dla swoich klientów? Zdobądź znak jakości MSUES i realizuj bony m. in. w Małopolsce.

09:00 – 13:00

Dobre CV i list motywacyjny - indywidualne konsultacje

— indywidualne konsultacje
09:00 – 12:00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

CV i list motywacyjny stanowią Twoją wizytówkę podczas aplikowania o pracę. Nie wiesz jak je napisać? Masz wątpliwości czy są dobrze przygotowane? Zapraszamy na indywidualne konsultacje. Odpowiemy na wszystkie pytania związane z dokumentami aplikacyjnymi, powiemy czy są poprawne, doradzimy jak je ulepszyć i wspólnie zastanowimy się, które informacje są kluczowe. Zwrócimy także uwagę na stylistykę listu motywacyjnego.

09:00 – 12:00

Konsultacje dla małopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP

— indywidualne konsultacje
09:00 – 15:00

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie

Konsultacje dla przedsiębiorców będą przeprowadzone w następującym zakresie: - podstawowe informacje nt. możliwości prowadzenia działalności gospodarczej na Jednolitym Rynku UE, - poszukiwanie zagranicznych partnerów biznesowych- pozyskiwanie środków finansowych na rozwój działalności gospodarczej z programów europejskich i krajowych,- wsparcie podnoszenia innowacyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw  

09:00 – 15:00

Gra symulacyjna „Chłopska Szkoła Biznesu”

— gra
09:20 – 12:55

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 3 w Krakowie

Gra „Chłopska Szkoła Biznesu” nawiązuje do działalności produkcyjnej i handlowej rzemieślników z tkackiego ośrodka andrychowskiego w XVIII wieku. Główne zastosowanie gry to praktyczna edukacja na rzecz przedsiębiorczości oraz rozwijanie kompetencji społecznych graczy.

09:20 – 12:55

"Kształtowanie wizerunku i 7 zasad budowania własnej marki osobistej"

— wykład
09:30 – 11:00

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej

Wykład prowadzony przez Iwonę Radwan-Sado. Iwona Radwan - Sado Od wielu lat wykładowca akademicki i szkoleniowiec dla firm z zagadnień dotyczących: “ Kształtowania wizerunku w biznesie”, “ Savoir- Vivre w życiu publicznym”, “ Wystąpień publicznych i pracy przed kamerą”, ” Kształtowania własnej kreatywności i rozwoju osobistego”. Współpracuje na stałe z AGH Wydziałem Zarządzania oraz Krakowską  Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego  z Wydziałem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Przygotowuje felietony do magazynu “ Biznes Trendy Małopolska”. Od ponad dwudziestu lat jest dziennikarzem i stałym współpracownikiem różnych telewizji :TVP – specjalista od wizerunku oraz kierownik produkcji programów o kulturze, TVN- wydawca programów “ Rozmowy w Toku” oraz trener w programie ” Projekt Lady”, od czterech lat choreograf Gali  pokazów Haute Couture French Touch produkowanej dla TVN, TV Polsat przez 14 lat choreografia i reżyseria Gali Elite Model Look. 14 lat  Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Konkursu dla modelek Elite Model Look Polska. Od 26 lat  właścicielka Studia Mody, w ramach którego reżyseruje i produkuje pokazy mody znanych projektantów polskich i zagranicznych oraz licznych topowych marek odzieżowych. Jej pasą jest moda oraz odkrywanie i kształtowanie stylu u ludzi. Ulubiony projektant- Coco Chanel.

09:30 – 11:00

Rozgrywki o Puchar Rektora z wykorzystaniem symulacji biznesowej na "Najlepiej Zarządzane wirtualne przedsiębiorstwo"

— rozgrywki
10:00 – 16:00

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej

10:00-10:15 Uroczyste otwarcie rozgrywek o Puchar Rektora z wykorzystaniem symulacji biznesowej na "Najlepiej Zarządzane wirtualne przedsiębiorstwo" – Rektor UP 10:15-10:45 Wystąpienie Konsula Generalnego USA lub Konsula ds. Ekonomiczno-Politycznych 10:45 – 11:15 Wystąpienie przedstawiciela Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie 11:30-15:30 Rozgrywki o Puchar Rektora (Aula Danka i sala komputerowa – prowadzone na dwóch równolegle konkurujących rynkach) - założyciele REVAS Sp. z o.o. Wojciech Pitura, Elżbieta Szczepaniak 15:30-16:00 Wręczenie nagród zwycięskiej drużynie oraz dyplomów uczestnictwa

10:00 – 16:00

Zostań Ekspertem oceniającym wnioski w Komisji Europejskiej

— szkolenie
10:00 – 12:30

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

W pierwszej części szkolenia zostaną przedstawione kwestie formalne jakie trzeba spełnić, aby zostać ekspertem oraz jak zarejestrować się w bazie ekspertów. W drugiej części szkolenia będziemy gościć prelegentów, mających wieloletnie doświadczenie przy ocenianiu wniosków aplikacyjnych do Programów Komisji Europejskiej. Eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami związanymi z pracą eksperta.

10:00 – 12:30

„Jak dzięki Podmiotom Ekonomii Społecznej zacząć karierę”

— warsztat
10:00 – 14:00

FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji

Celem warsztatu jest popularyzacja ekonomii społecznej jako początku kariery młodych osób. Opis: Na warsztacie zostaną przedstawione ciekawe przedsięwzięcia biznesowo- społeczne, które kojarzone są z sukcesem. Omówimy jak na podstawie przedsięwzięć biznesowo społecznych ułatwić sobie start w przyszłość .

10:00 – 14:00

Cechy pracownika cenione przez pracodawcę, rozwój nowoczesnej technologii.

— spotkanie z przedsiębiorcą, szkolenie, warsztat, wykład
10:00 – 14:00

Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie

W ramach ŚTP, w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie zaplanowano przeprowadzenie spotkań z pracodawcami oraz indywidualne konsultacje i warsztaty: BWI Poland Technologies sp. z o.o., Multiprojekt Kraków, TOYOTA ANWA Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o., Teamtechnik Production Technology Sp. z o.o. Celem przedsięwzięcia będzie przedstawienie młodzieży szkolnej działalności polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw oraz podkreślenie roli innowatorów i pracodawców, którzy tworząc firmy przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia mieszkańców. Rozwój nowoczesnej technologii w firmach oraz rozwój firm na przestrzeni działalności firm. Spotkanie z dyrektorem inkubatorów AIP Kraków celem przybliżenia młodzieży możliwości działalności inkubatorów oraz rozpoczęcia działalności gospodarczej. Warsztaty i spotkania z partnerem szkoły firmą „Multiprojekt”

10:00 – 14:00

ABC nowego przedsiębiorcy - spotkanie informacyjne w GUP

— spotkanie z przedsiębiorcą, wykład
10:30 – 12:30

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie

Szkolenie w GUP nt. wysokości składek społecznych i zdrowotnych obowiązujących przedsiębiorców płatnych do ZUS oraz dostępnych ulgach w tym zakresie.

10:30 – 12:30

Informacje na temat wysokości składek społecznych i zdrowotnych obowiązujących przedsiębiorców płatnych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz dostępnych ulgach w tym zakresie

— wykład
10:30 – 12:30

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie

W ramach szkolenia uczestnicy uzyskają informacje na temat: – wysokości składek obowiązujących przedsiębiorców, – obowiązujących deklaracji i sposobu ich uzupełnienia, – przysługujących ulg dla nowych przedsiębiorców, – zasiłków chorobowych dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, – innych istotnych informacji z zakresu współpracy przedsiębiorców z ZUS.

10:30 – 12:30

„Byliśmy, jesteśmy i będziemy tacy sami -osoby z niepełnosprawnością aktywne zawodowo”

— seminarium
11:00 – 12:30

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Małopolski

Podczas seminarium przedstawimy korzyści ekonomiczne związane z zatrudnieniem w firmie osób z niepełnosprawnościami, jak również pokażemy jak niepełnosprawni są wartościowymi pracownikami, którzy znakomicie sprawdzają się na swoich stanowiskach pracy i osiągają świetne wyniki. Podkreślimy także rolę pracodawców osób niepełnosprawnych, którzy prowadząc biznes ukierunkowany społecznie, budują wizerunek dobrego i troskliwego pracodawcy.

11:00 – 12:30

„Pieniądze leżą na facebooku” –sięgnij po nie. Biznes w internecie.

— pogadanka
11:10 – 12:50

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Prowadzący: Bloger - Miłosz Zając od 11 lat pracuje z ludźmi chcącymi się rozwijać w życiu osobistym i biznesowym. Propaguje sprawdzone pomysły na powiększanie dochodu.

11:10 – 12:50

„BLUE Ocean Strategy w pigułce”

— wykład
11:30 – 12:30

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Szkolenie dla wszystkich, którzy marzą o własnym biznesie, bądź poszukują nowych pomysłów, które pozwolą wyróżnić się na rynku. Strategia Blue Ocean podpowiada jak stać się wyjątkowym i stworzyć nowy popyt. Zapraszamy wszystkich, którzy myślą o własnym start-upie bądź patrzą na świat biznesu w sposób nieszablonowy. Na wykładzie dowiesz się jakich metod użyć, aby konkurenci stali się nieistotni, oraz w jaki sposób wykreować nowy rynek.

11:30 – 12:30
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00

Indywidualne konsultacje dla przedsiębiorców

— indywidualne konsultacje
08:00 – 15:00

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

Konsultacje w zakresie mozliwości pozyskiwania dotacji ze środków UE: - dotacje na poziomie regionalnym - dotacje na poziomie krajowym - Instrument dla MŚP w ramach programu Horyzont 2020

08:00 – 15:00

Indywidualny coaching z zakresu internacjonalizacji firmy

— indywidualne konsultacje
08:00 – 15:00

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

Indywidualne spotkania z przedsiębiorcami odnośnie sposobów ekspansji międzynarodowej firmy: - oferta firmy w międzynarodowej bazie zapytań i ofert, - przegląd targów międzynarodowych, - możliwości rozwoju firmy na rynkach zagranicznych

08:00 – 15:00

Dni otwarte Programu Horyzont 2020

— indywidualne konsultacje
08:00 – 14:00

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

W trakcie indywidualnych konsultacji będzie można uzyskać informacje o możliwościach udziału, zasadach aplikowania w konkursach i grantach oraz o rodzajach projektów w Horyzoncie 2020. Oferta Programu jest bardzo szeroka: finansowane mogą być międzynarodowe projekty badawcze, innowacyjne pomysły przedsiębiorców oraz indywidualny rozwój kariery naukowej.

08:00 – 14:00

Edukacja finansowa w pigułce.

— spotkanie z przedsiębiorcą
08:20 – 10:00

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Prowadzący: Agata Giętka, kierownik marketingu w firmie Enix Sp z o.o. Zawodowo od ponad 20 lat kieruje działami marketingu w polskich firmach produkcyjnych. Wspiera polski biznes i polskich producentów. Prywatnie właścicielka marki i bloga : Vitalcollagen.pl Na spotkaniu: 1. Poznasz heksagon szczęścia – model holistycznego rozwoju każdego przedsiębiorcy – opracowany przez Fryderyka Karzełka 2. Dowiesz się jak w przyszłości zarządzać swoimi dochodami 3. Dowiesz się czy warto wieść wygodne i komfortowe życie.

08:20 – 10:00

Gra symulacyjna „Chłopska Szkoła Biznesu”

— gra
08:25 – 12:00

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 3 w Krakowie

Gra „Chłopska Szkoła Biznesu” nawiązuje do działalności produkcyjnej i handlowej rzemieślników z tkackiego ośrodka andrychowskiego w XVIII wieku. Główne zastosowanie gry to praktyczna edukacja na rzecz przedsiębiorczości oraz rozwijanie kompetencji społecznych graczy.

08:25 – 12:00

Warsztaty instruktażowe jak prawidłowo przygotować wniosek o środki na podjęcie działalności gospodarczej

— warsztat
09:00 – 10:15

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie

Warsztaty obejmują szczegółową analizę wniosków o dotację z EFS, FP i PFRON. W ramach warsztatów specjaliści zaprezentują najczęściej pojawiające się nieprawidłowości, obowiązującą punktację i kryteria oceny wniosków. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję uzupełnić wnioski i omówić ich treść z prowadzącymi warsztaty.

09:00 – 10:15

Zastosowanie MSUES 2.0 i systemu bonowego w zwiększaniu konkurencyjności firmy

— indywidualne konsultacje
09:00 – 13:00

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Prowadzisz firmę szkoleniową czy też doradczą? poszukujesz nowych klientów lub szukasz dofinansowania dla swoich klientów? Zdobądź znak jakości MSUES i realizuj bony m. in. w Małopolsce.

09:00 – 13:00

Konsultacje dla małopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP

— indywidualne konsultacje
09:00 – 15:00

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie

Konsultacje dla przedsiębiorców będą przeprowadzone w następującym zakresie: - podstawowe informacje nt. możliwości prowadzenia działalności gospodarczej na Jednolitym Rynku UE, - poszukiwanie zagranicznych partnerów biznesowych- pozyskiwanie środków finansowych na rozwój działalności gospodarczej z programów europejskich i krajowych,- wsparcie podnoszenia innowacyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw  

09:00 – 15:00

„Jak zdobywać rynki Azji Centralnej (Kazachstan, Uzbekistan, Mongolia) vs Kaukaz (Gruzja, Armenia, Azerbejdżan)”

— szkolenie
09:30 – 15:30

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie

Szkolenie skierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców (właścicieli firm, dyrektorów/kierowników  działu eksportu, menadżerów/specjalistów ds. sprzedaży eksportowej) zainteresowanych ekspansją zagraniczną na nowe rynki (Azji Centralnej oraz Kaukazu). Celem szkolenia jest omówienie praktycznych zagadnień związanych z możliwością ekspansji polskich firm na rynki Azji Centralnej oraz Kaukazu. Uczestnicy dowiedzą się m.in.:  jak przygotować się do ekspansji na nowych rynkach; jakie są fakty, mity i stereotypy na tych rynkach; jak prowadzić rozmowy handlowe i  negocjować w Azji Centralnej, a jak na Kaukazie; co cenią partnerzy handlowi, jak ich pozyskać i przekonać do własnego biznesu; jakie kanały dystrybucji wykorzystywać na tych rynkach; jakie narzędzia marketingowe będą skuteczne w tych krajach; jak dobrać optymalnie formę prowadzenia działalności; jakie szanse wykorzystać na rynkach Azji Centralnej, a jakie na rynkach kaukaskich; na jakie zagrożenia może być narażona firma na tych rynkach i jak się przed nimi zabezpieczyć? Szczegółowy program na www.iph.krakow.pl

09:30 – 15:30

Warsztaty edukacyjne – Lekcje ZUS

— warsztat
09:40 – 11:20

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie

Warsztaty edukacyjne w ramach Lekcji z ZUS – czyli spotkania z uczniami szkół ponadpodstawowych w III Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

09:40 – 11:20

„Przedsiębiorczość innowacyjna- kompetencje na rzecz wspierania innowacji”

— seminarium
10:00 – 12:30

FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji

Wzmacnianie i rozwój kapitału społecznego warunkuje z jednej strony rozwój innowacji jak również świadome użytkowanie przez społeczeństwo innowacji, wdrażanych w różnych obszarach życia społecznego i gospodarczego. Kapitał społeczny i innowacje to dwie zmienne, które nawzajem na siebie oddziałują. Dlatego wsparcie przedsiębiorców, osób chcących prowadzić działania i przedsiębiorcze projekty powinno być ukierunkowane na rozwój kompetencji, które sprzyjają inkubowaniu i wdrażaniu innowacji i przedsiębiorczych nowinek. W tym celu bardzo ważna jest pozazawodowa, nieformalna edukacja, która powinna rozwijać kompetencje kluczowe. Rozwój kompetencji kluczowych wpływa na rozwój zachowań i postaw pożądanych przy generowaniu innowacji, takich jak: rozwój wiedzy na podstawie różnych źródeł, krytyczna analiza informacji, współpraca, twórcza dyskusja, odpowiedzialne podejmowanie decyzji, krytyczne myślenie, aktywne działanie i uczestniczenie w życiu społecznym, gospodarczym, obywatelskim– stawianie celów, prognozowanie i wdrażanie zmian, myślenie interdyscyplinarne. Seminarium będzie przestrzenią do dyskusji na temat innowacji w przedsiębiorczości, kompetencji na rzecz innowacji oraz form i sposobów kształtowania kluczowych kompetencji przedsiębiorców.

10:00 – 12:30

Cechy pracownika cenione przez pracodawcę, rozwój nowoczesnej technologii.

— spotkanie z przedsiębiorcą, szkolenie, warsztat, wykład
10:00 – 14:00

Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie

W ramach ŚTP, w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie zaplanowano przeprowadzenie spotkań z pracodawcami oraz indywidualne konsultacje i warsztaty: BWI Poland Technologies sp. z o.o., Multiprojekt Kraków, TOYOTA ANWA Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o., Teamtechnik Production Technology Sp. z o.o. Celem przedsięwzięcia będzie przedstawienie młodzieży szkolnej działalności polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw oraz podkreślenie roli innowatorów i pracodawców, którzy tworząc firmy przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia mieszkańców. Rozwój nowoczesnej technologii w firmach oraz rozwój firm na przestrzeni działalności firm. Spotkanie z dyrektorem inkubatorów AIP Kraków celem przybliżenia młodzieży możliwości działalności inkubatorów oraz rozpoczęcia działalności gospodarczej. Warsztaty i spotkania z partnerem szkoły firmą „Multiprojekt”

10:00 – 14:00

Sztuka planowania czasu

— warsztat
10:00 – 14:00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Znajdź czas na wszystko! W domu nie masz na nic czasu, a w pracy jest jeszcze gorzej? Nie wiesz, co zrobić aby na wszystko znaleźć chwilę? Naucz się zarządzania czasem, aby wywiązać się ze swoich obowiązków w pracy i życiu prywatnym oraz wygospodarować czas wolny dla siebie. Przyjdź, zapoznaj się z technikami planowania i naucz się dobrej organizacji czasu.

10:00 – 14:00

Dyżur telefoniczny w Dzienniku Polskim

— dyżur telefoniczny, indywidualne konsultacje
10:00 – 12:00

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie

Dyżur telefoniczny w Dzienniku Polskim. Temat „ulga na start”. Eksperci ZUS będą odpowiadać na pytania w godzinach od 10:00 do 12:00. Tel. 12 683 02 40

10:00 – 12:00

Informacje na temat dostępnych form opodatkowania działalności gospodarczej, podatku VAT i innych obowiązkach podatkowych dotyczących przedsiębiorców

— wykład
10:30 – 12:15

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie

W  ramach szkolenia uczestnicy uzyskają informacje na temat: dostępnych form opodatkowania działalności gospodarczej, formularzy podatkowych składanych przez osoby podejmujące i prowadzące własną działalność gospodarczą, innych niezbędnych informacji dla osób podejmujących własną działalność gospodarczą.

10:30 – 12:15

Warsztat „Jak napisać dobry wniosek o dotację na start z Urzędu Pracy”

— warsztat
11:00 – 12:30

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej

Tematyka: Prezentacja przykładowego wniosku o dotację ze wskazaniem elementów warunkujących sukces w pozyskiwaniu funduszy na start w biznesie. Warsztat poprowadzi dr Marta Czyżewska.

11:00 – 12:30

„Zastosowanie map myśli do tworzenia planów”

— warsztat
12:00 – 13:00

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Nie wiesz jak wyrazić swoje pomysły? Narysuj je! Na warsztatach dowiesz się jak wizualizować swoje pomysły, jak obrazować swoje myśli i przygotować plan rozwoju. Metoda map myśli (mapowania myśli, mind mapping) to skuteczne narzędzie wykorzystywane w biznesie – i nie tylko. Można je z powodzeniem zastosować w procesie uczenia się, gdyż ułatwiają zapamiętywanie (np. przed sesją egzaminacyjną). Tworzenie mapy myśli to nie tylko świetna zabawa, ale przyswojenie skutecznego narzędzia, dzięki któremu można łatwiej i szybciej wyrazić swoje koncepcje i przygotować plan działania.

12:00 – 13:00

Warsztaty „Jak optymalizować podatek dochodowy zgodnie z prawem?"

— warsztat
14:00 – 15:30

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej

Prof. dr hab. Janina Pach Tematyka: Prezentacja  podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) i od osób prawnych (CIT).

14:00 – 15:30

„Jednoosobowa działalność gospodarcza po zmianie prawa w 2018 roku”

— wykład
16:00 – 17:30

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

W 2018 roku weszły w życie Konstytucja biznesu oraz Ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej. Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy planują założenie lub prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej po zmianie prawa.

16:00 – 17:30

EVS start!

— szkolenie
17:30 – 19:00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Wolontariat Europejski EVS to wyjątkowe doświadczenie, które sprzyja wszechstronnemu rozwojowi osobistemu, szczególnie w zakresie kompetencji społecznych i międzykulturowych. Spróbujesz? EVS to praca społeczna za granicą w organizacjach partnerskich w wybranym obszarze np. kultura, edukacja, praca socjalna, media, sport, polityka. Jest to inicjatywa realizowana w ramach programu Erasmus+, przeznaczona dla osób w wieku 17-30 lat. Podczas spotkania dowiesz się o przygotowaniu i realizacji projektu Wolontariatu Europejskiego z perspektywy organizatora i uczestnika.

17:30 – 19:00

Zawodowy Sprzedawca – Negocjator XXI wieku

— szkolenie
18:00 – 20:00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Dlaczego sprzedawca jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych specjalistów na rynku pracy? Z 270 tysięcy ofert pracy na jednym z większych portali internetowych, ok. 30% związane jest ze sprzedażą (przedstawiciel handlowy, sprzedawca, doradca ds. klienta). To przede wszystkim umiejętności klarownego przekazywania informacji, zdolności interpersonalne, ogromna empatia i zrozumienie potrzeb drugiej osoby oraz zdolność radzenia sobie z najtrudniejszymi sytuacjami w kontaktach międzyludzkich decydują o dobrym sprzedawcy. Co więcej, wymienione predyspozycje przydają się w każdej dziedzinie życia, w której mamy kontakt z innymi ludźmi. Niezależnie czy są to sytuacje zawodowe czy prywatne (także w relacjach czy związkach). Dowiedz się: • Jakie umiejętności są kluczowe dla Zawodowego Sprzedawcy • Jak te umiejętności opanować • Dlaczego warto rozwijać się w tym kierunku • Jak rozpocząć przygodę ze sprzedażą w dowolnej branży • Jak pokierować swoją karierą, by kompetencje wprost przekładały się na wysokość zarobków Jak wygląda jasna i ciemna strona sprzedaży (reagowanie na potrzeby klientów vs. wpychanie artykułów lub usług na siłę).

18:00 – 20:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00

Indywidualne konsultacje dla przedsiębiorców

— indywidualne konsultacje
08:00 – 15:00

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

Konsultacje w zakresie mozliwości pozyskiwania dotacji ze środków UE: - dotacje na poziomie regionalnym - dotacje na poziomie krajowym - Instrument dla MŚP w ramach programu Horyzont 2020

08:00 – 15:00

Indywidualny coaching z zakresu internacjonalizacji firmy

— indywidualne konsultacje
08:00 – 15:00

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

Indywidualne spotkania z przedsiębiorcami odnośnie sposobów ekspansji międzynarodowej firmy: - oferta firmy w międzynarodowej bazie zapytań i ofert, - przegląd targów międzynarodowych, - możliwości rozwoju firmy na rynkach zagranicznych

08:00 – 15:00

Dni otwarte Programu Horyzont 2020

— indywidualne konsultacje
08:00 – 14:00

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

W trakcie indywidualnych konsultacji będzie można uzyskać informacje o możliwościach udziału, zasadach aplikowania w konkursach i grantach oraz o rodzajach projektów w Horyzoncie 2020. Oferta Programu jest bardzo szeroka: finansowane mogą być międzynarodowe projekty badawcze, innowacyjne pomysły przedsiębiorców oraz indywidualny rozwój kariery naukowej.

08:00 – 14:00

„Aby nam się chciało chcieć” – jak się motywować i skutecznie osiągać cele.

— pogadanka
08:20 – 10:00

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Prowadzący: Miłosz Zając z zamiłowania pomaga w kształtowaniu postaw przedsiębiorczych. Uczy motywacji i sposobów realizacji celów. Poszerza świadomość w zakresie własnych ograniczeń i blokad. Uczy odwagi w nawiązywaniu relacji i samoakceptacji.

08:20 – 10:00

Warsztaty edukacyjne – Lekcje ZUS

— warsztat
08:50 – 09:35

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie

Warsztaty edukacyjne w ramach Lekcji z ZUS – czyli spotkania z uczniami  szkół ponadpodstawowych w  XLIV LO im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie

08:50 – 09:35

„Szybko, łatwo, ekonomicznie i ekologicznie” - warsztaty z elektronicznej obsługi wniosków SODiR.

— warsztat
09:00 – 11:00

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Małopolski

Warsztaty dot. elektronicznej obsługi programu SODiR (Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji), podczas których uczestnicy będą mogli nabyć praktyczne umiejętności w zakresie generowania certyfikatu PFRON, wypełniania nowych jak i korygowania wcześniej złożonych wniosków. Warsztaty prowadzone będą w kameralnych grupach, dzięki czemu uczestnicy uzyskają wsparcie na każdym etapie wprowadzania dokumentów.

09:00 – 11:00

Informacja o realizowanych formach wsparcia przez Grodzki Urząd Pracy w Krakowie z uwzględnieniem profilowania pomocy

— wykład
09:00 – 10:00

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie

Wykład ma na celu omówienie podstawowych form wsparcia aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych dostępnych w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie takich jak – staże, – prace interwencje, – zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy, – i wiele innych.

09:00 – 10:00

Zastosowanie MSUES 2.0 i systemu bonowego w zwiększaniu konkurencyjności firmy

— indywidualne konsultacje
09:00 – 13:00

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Prowadzisz firmę szkoleniową czy też doradczą? poszukujesz nowych klientów lub szukasz dofinansowania dla swoich klientów? Zdobądź znak jakości MSUES i realizuj bony m. in. w Małopolsce.

09:00 – 13:00

„Delegowanie pracowników do pracy za granicą w 2018 r.”

— indywidualne konsultacje, szkolenie
09:00 – 16:30

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie

Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy delegują lub zamierzają delegować pracowników za granicę. Adresatami szkolenia są w szczególności osoby zatrudnione w działach kadr i księgowości, właściciele firm. Celem szkolenia jest szczegółowe omówienie zagadnień z zakresu delegowania pracowników do pracy za granicą po zmianach w 2018 r. (Dyrektywa 2018/957 z dn. 28.06.2018 r.). W trakcie szkolenia zostaną omówione m.in. następujące zagadnienia: zagraniczna podróż służbowa vs. oddelegowanie pracowników w ramach świadczenia usług za granicą; ubezpieczenia społeczne pracowników wykonujących pracę poza granicami Polski, podatkowe aspekty rozliczania podróży służbowej oraz skutki oddelegowania dla pracownika/pracodawcy.

09:00 – 16:30

Konsultacje dla małopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP

— indywidualne konsultacje
09:00 – 15:00

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie

Konsultacje dla przedsiębiorców będą przeprowadzone w następującym zakresie: - podstawowe informacje nt. możliwości prowadzenia działalności gospodarczej na Jednolitym Rynku UE, - poszukiwanie zagranicznych partnerów biznesowych- pozyskiwanie środków finansowych na rozwój działalności gospodarczej z programów europejskich i krajowych,- wsparcie podnoszenia innowacyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw  

09:00 – 15:00

Gra symulacyjna „Chłopska Szkoła Biznesu”

— gra
09:20 – 11:00

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 3 w Krakowie

Gra „Chłopska Szkoła Biznesu” nawiązuje do działalności produkcyjnej i handlowej rzemieślników z tkackiego ośrodka andrychowskiego w XVIII wieku. Główne zastosowanie gry to praktyczna edukacja na rzecz przedsiębiorczości oraz rozwijanie kompetencji społecznych graczy.

09:20 – 11:00

„Rozgrywki Chłopskiej Szkoły Biznesu”

— warsztat
09:30 – 14:00

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej

Tematyka: Zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem ekonomicznej gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”, która w prosty sposób bazując na mechanizmach wolnego rynku, ukazuje różnice pomiędzy klasycznymi przedsiębiorstwami a przedsiębiorstwami społecznymi

09:30 – 14:00

Informacje na temat zatrudniania osób z niepełnosprawnością

— wykład
10:00 – 11:00

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie

Wykład ma na celu omówienie form wsparcia aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością dostępnych w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie.

10:00 – 11:00

Cechy pracownika cenione przez pracodawcę, rozwój nowoczesnej technologii.

— spotkanie z przedsiębiorcą, szkolenie, warsztat, wykład
10:00 – 14:00

Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie

W ramach ŚTP, w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie zaplanowano przeprowadzenie spotkań z pracodawcami oraz indywidualne konsultacje i warsztaty: BWI Poland Technologies sp. z o.o., Multiprojekt Kraków, TOYOTA ANWA Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o., Teamtechnik Production Technology Sp. z o.o. Celem przedsięwzięcia będzie przedstawienie młodzieży szkolnej działalności polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw oraz podkreślenie roli innowatorów i pracodawców, którzy tworząc firmy przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia mieszkańców. Rozwój nowoczesnej technologii w firmach oraz rozwój firm na przestrzeni działalności firm. Spotkanie z dyrektorem inkubatorów AIP Kraków celem przybliżenia młodzieży możliwości działalności inkubatorów oraz rozpoczęcia działalności gospodarczej. Warsztaty i spotkania z partnerem szkoły firmą „Multiprojekt”

10:00 – 14:00

Warsztaty „Jak budować swoją wiarygodność płatniczą i zdolność kredytową?”

— warsztat
11:00 – 12:30

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej

Dr Paweł Nowak Prezentacja sposobów pozwalających uzyskać wysoką ocenę w bazach wymiany informacji gospodarczej (BIK, big-i).

11:00 – 12:30

Dyżur dla obcokrajowców

— indywidualne konsultacje, szkolenie
11:00 – 15:00

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie

Zakres: • Platforma Usług Elektronicznych ZUS • Ulga na start • E-ZLA • Ustalanie i poświadczanie właściwego ustawodawstwa w ramach realizacji umów międzynarodowych, • Zasiłki macierzyńskie, • Zasiłki chorobowe. • Ustalanie i poświadczanie właściwego ustawodawstwa w ramach realizacji umów międzynarodowych.

11:00 – 15:00

„Szybko, łatwo, ekonomicznie i ekologicznie” - warsztaty z elektronicznej obsługi wniosków SODiR.

— warsztat
12:00 – 14:00

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Małopolski

Warsztaty dot. elektronicznej obsługi programu SODiR (Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji), podczas których uczestnicy będą mogli nabyć praktyczne umiejętności w zakresie generowania certyfikatu PFRON, wypełniania nowych jak i korygowania wcześniej złożonych wniosków. Warsztaty prowadzone będą w kameralnych grupach, dzięki czemu uczestnicy uzyskają wsparcie na każdym etapie wprowadzania dokumentów.

12:00 – 14:00

Wyrusz w podróż ze swoim użytkownikiem - jak analizować dane na temat użytkowników i ich zachowań

— wykład
15:00 – 16:15

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Do zakupów w internecie użytkownik często dojrzewa kilka dni, a nawet tygodni. Jesteśmy w stanie pomóc mu z podjęciem decyzji zakupowej, jednak najpierw musimy przekonać się jak obecnie wygląda jego podróż po świecie naszej marki. Tutaj ze wsparciem przychodzi analityka z mnóstwem dostępnych danych. Pokażę jak wykorzystując powszechnie dostępne narzędzia poznać swojego użytkownika, jego potrzeby i problemy oraz jak skuteczniej docierać do naszych użytkowników. Prowadzący: Łukasz Kołodziejczyk  

15:00 – 16:15

Zawody wczoraj i dziś. Jak zmieniał się rynek pracy na przestrzeni lat

— szkolenie
16:00 – 16:45

Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Matejki w Krakowie

Jakie są trendy na rynku pracy oraz zawody przyszłości i jak wyglądał rynek pracy dawniej.

16:00 – 16:45

25 godzin na dobę, czyli jak zwiększyć swoją efektywność osobistą

— szkolenie
17:00 – 19:00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Natłok zadań do wykonania? Doba to dla Ciebie za mało i chciałbyś, aby liczyła więcej? Jeśli wciąż się nie wyrabiasz, to szkolenie może okazać się dla Ciebie wybawieniem! Dowiesz się gdzie znikają potrzebne Ci godziny i jak zyskać dodatkowe. Poznasz techniki planowania i organizacji czasu, a także metody wspomagania koncentracji i motywacji. Przyjdź i sprawdź jak podkręcić efektywność osobistą do maksimum.

17:00 – 19:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00

Ewaluacja florystyki na przestrzeni lat na przykładzie wieńca adwentowego

— szkolenie, warsztat
09:40 – 10:25

Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Matejki w Krakowie

Symbolika, znaczenie i zmiany w wyglądzie wieńca adwentowego na przestrzeni lat.

09:40 – 10:25

Cechy pracownika cenione przez pracodawcę, rozwój nowoczesnej technologii.

— spotkanie z przedsiębiorcą, szkolenie, warsztat, wykład
10:00 – 14:00

Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie

W ramach ŚTP, w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie zaplanowano przeprowadzenie spotkań z pracodawcami oraz indywidualne konsultacje i warsztaty: BWI Poland Technologies sp. z o.o., Multiprojekt Kraków, TOYOTA ANWA Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o., Teamtechnik Production Technology Sp. z o.o. Celem przedsięwzięcia będzie przedstawienie młodzieży szkolnej działalności polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw oraz podkreślenie roli innowatorów i pracodawców, którzy tworząc firmy przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia mieszkańców. Rozwój nowoczesnej technologii w firmach oraz rozwój firm na przestrzeni działalności firm. Spotkanie z dyrektorem inkubatorów AIP Kraków celem przybliżenia młodzieży możliwości działalności inkubatorów oraz rozpoczęcia działalności gospodarczej. Warsztaty i spotkania z partnerem szkoły firmą „Multiprojekt”

10:00 – 14:00

Zagraj w biznes! / Rozgrywki ekonomicznych gier planszowych

— gra
10:00 – 14:00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Chcesz wcielić się w rolę twórcę miasta? Może wolisz stać się kolejowym potentatem albo handlarzem diamentów? Czy gry planszowe mają związek z ekonomią i czy przy planszy warto być przedsiębiorczym? Przekonajcie się sami – zapraszamy na spotkanie z planszówkami w sobotę, na koniec Tygodnia Przedsiębiorczości.

10:00 – 14:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00

Cechy pracownika cenione przez pracodawcę, rozwój nowoczesnej technologii.

— spotkanie z przedsiębiorcą, szkolenie, warsztat, wykład
10:00 – 14:00

Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie

W ramach ŚTP, w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie zaplanowano przeprowadzenie spotkań z pracodawcami oraz indywidualne konsultacje i warsztaty: BWI Poland Technologies sp. z o.o., Multiprojekt Kraków, TOYOTA ANWA Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o., Teamtechnik Production Technology Sp. z o.o. Celem przedsięwzięcia będzie przedstawienie młodzieży szkolnej działalności polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw oraz podkreślenie roli innowatorów i pracodawców, którzy tworząc firmy przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia mieszkańców. Rozwój nowoczesnej technologii w firmach oraz rozwój firm na przestrzeni działalności firm. Spotkanie z dyrektorem inkubatorów AIP Kraków celem przybliżenia młodzieży możliwości działalności inkubatorów oraz rozpoczęcia działalności gospodarczej. Warsztaty i spotkania z partnerem szkoły firmą „Multiprojekt”

10:00 – 14:00

Historia systemu podatkowego w Polsce

— szkolenie
12:05 – 12:50

Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Matejki w Krakowie

Jeśli chcesz zdobyć wiedzę z zakresu rachunkowości i dowiedzieć się jakie zmieniał się system podatkowy w Polsce, zapraszamy na szkolenie.

12:05 – 12:50
Przepraszamy, ale w danym dniu nic nie spełnia podanych filtrów.