W środku Tygodnia Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w środę 18 listopada zostanie uświetniony przez 47 wydarzeń przygotowanych przez 24 instytucje. Zapraszamy do zapoznania się ze środową ofertą.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ przygotował wykład na temat zdigitalizowanego życia, o wpływie nowych technologii na nasze codzienne funkcjonowanie (LINK).

Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej zaprasza na trzy wydarzenia: szkolenie na temat pozyskiwania grantów EIC Accelerator (H2020) z programu Horyzont 2020 prowadzone przez Mateusza Adamskiego z firmy SPARK-TECH Sp. z o.o., konsultacje na temat zasad aplikowania w konkursach i grantach umożliwiających rozwój kariery naukowej oraz konsultacje w zakresie możliwości pozyskiwania funduszy unijnych na rozwój firmy (LINK).

Tarnowska Fundacja EduMocni organizuje szkolenie na temat zastosowania praktycznych trików w MS Office oraz seminarium Kamila Małochleba o wystąpieniach publicznych (LINK).

Izba Przemysłowo – Handlowa w Krakowie proponuje udział w webinarze na temat Brexitu i jego konsekwencji dla polskich firm (LINK).

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zaprasza na debatę „Rozwój polskiej gospodarki w dobie globalnej pandemii – szanse i zagrożenia, na wykład Przemysława Pączka na temat Magrailu, czyli transportu przyszłości oraz na debatę o eksporcie polskich przedsiębiorców na rynki zagraniczne (LINK).

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie przygotował wykład dr Pauliny Szyja o dobrych praktykach w biznesie, warsztaty Moniki Kołakowskiej i Bożeny Stanio o zarządzaniu talentami, a także wykład dr Krzysztofa Sali o fablabach jako miejscach inkubacji przedsiębiorczości (LINK).

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie postawił na szkolenie Karoliny Korneckiej – Kupiec o social mediach w pigułce (LINK), a Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie na szkolenie o podstawach zarządzania sobą w czasie (LINK).

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. przeprowadzi dyżur ekspercki na temat konkurencyjnych instrumentów zwrotnych MARR S.A. dla MŚP rozpoczynających i prowadzących działalność gospodarczą i konsultacje ekspertów MARR na temat różnorodnych form wsparcia dla biznesu. Pracownicy Agencji podzielą się wskazówkami przydatnymi przy przygotowaniach do otwarcia działalności gospodarczej, udzielą również rad na temat faktoringu, czyli praktycznej zamiany należności na gotówkę (LINK).

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie przygotowała wykład na temat zawodowego dialogu pokoleń oraz spotkanie z pracownikami nowoczesnego laboratorium UNILAB firmy Unimetal Rec Sp. z o.o. (LINK).

Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje spotkanie z Magdaleną Żyłką z Żywej Pracowni, która opowie o mądrej aktywizacji osób wykluczanych społecznie oraz z Prezesem Fundacji „Zupa na Plantach” Piotrem Żyłką, który przedstawi szczegóły prowadzonej przez tę organizację akcji dobroczynnej (LINK).

Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego będzie kontynuował swoje Dni Otwarte, w których ramach dostępne są konsultacje dla bezrobotnych i poszukujących pracy planujących założenie własnej działalności (LINK).

Powiatowy Urząd Pracy w Bochni proponuje diagnozę posiadanych kompetencji z wykorzystaniem testu NBK (LINK), a Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku zaprasza na konsultacje z doradcami zawodowymi na temat możliwości założenia działalności gospodarczej i uzyskania środków na ten cel (LINK).

Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach zachęca do udziału w konsultacjach na temat analizy szans i zagrożeń związanych z realizacją nowych przedsięwzięć gospodarczych (LINK), natomiast Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu oferuje teleporady z doradcami zawodowymi dla osób bezrobotnych planujących uruchomienie działalności gospodarczej (LINK).

Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach proponuje udział w konsultacjach telefonicznych, których tematem będzie możliwość uzyskania wsparcia w rozwoju pracowników poprzez udział w szkoleniach finansowanych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (LINK).

Sądecki Urząd Pracy przygotował konsultacje związane z pozyskiwaniem funduszy europejskich na uruchamianie i rozwój działalności gospodarczej (LINK), a podobną tematyka będzie poruszana przez specjalistów z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Nowego Targu (LINK).

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie (x10) zaprasza na m.in.: prezentację o rejestracji i prowadzeniu agencji zatrudnienia, konsultacje telefoniczne dla przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w Małopolskich Programach Regionalnych w latach 2021-22, konsultacje poruszające zagadnienie Bilansu Kariery, porady dla osób powracających do Małopolski z zagranicy, konsultacje z doradcą zawodowym z wykorzystaniem Narzędzia do Badania Kompetencji oraz doradztwo związane z korzystaniem z oferty Krajowego Funduszu Szkoleniowego (LINK).

Krakowski Odział ZUS zaprasza na dyżur telefoniczny na temat ulg w spłacie należności udzielanych przez ZUS (LINK).

Ponadto lekcje online dla uczniów szkół średnich przygotowały Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach, Wielozawodowy Zespół Szkół w Zatorze oraz Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie.

Skip to content