Sukces nowej formuły

W niedzielę 22 listopada zakończyła się 11. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce. Po raz pierwszy partnerzy i uczestnicy zmierzyli się z wydarzeniem w wersji on-line. Wymuszona przez pandemię zmiana nie odbiła się na jakości przedstawionej oferty.

Optymistyczne dane

Najlepiej o powodzeniu przedsięwzięcia świadczą liczby. 33 partnerów małopolskiej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości przygotowało 192 wydarzenia.

Według wstępnych obliczeń we wszystkich aktywnościach uczestniczyło ok. 9,5 tys. osób. Są to dane porównywalne z tymi, które odnotowywaliśmy w ubiegłych latach. To świadczy z jednej strony o tradycyjnie sporym zaangażowaniu organizatorów – małopolskich Partnerów Tygodnia, ale również o atrakcyjności przygotowywanych wydarzeń oraz nieustającym zapotrzebowaniu na wiedzę w dziedzinie zakładania i prowadzenia biznesu

 – podkreśla wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

O czym rozmawialiśmy?

Tematyka proponowanych wykładów, seminariów, konsultacji w dużej mierze nawiązywała do specyficznej sytuacji czasu epidemii, „nowej normalności”, jednak nie tylko. Dużo wydarzeń skupiało się na poradach prawnych dla osób rozpoczynających działalność, na pozyskiwaniu środków na rozwój firmy i pracowników, na zastosowaniu nowych technologii, na rozwijaniu umiejętności miękkich.

Nie tylko w Krakowie

Cieszy fakt, że tradycyjnie już aktywnością wykazał się nie tylko Kraków, ale również inne ośrodki miejskie. Wydarzenie emitowane były z 12 małopolskich ośrodków. Zaangażowaniem wykazały się uczelnie wyższe oraz instytucje administracji publicznej, ale również placówki kulturalne, szkoły, fundacje czy jednostki zajmujące się ułatwianiem prowadzenia biznesu.

Zapraszamy już dziś

Zapewniamy, że również w listopadzie 2021 roku przystąpimy do organizacji kolejnej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce. Będziemy wtedy bogatsi o nowe doświadczenia i na pewno sprostamy kolejnemu wyzwaniu i to niezależnie od formuły, w jakiej przyjdzie nam pracować. Liczymy jednak, że przyjdzie nam już wówczas uczestniczyć w spotkaniach organizowanych na żywo.

Bardzo dziękujemy Uczestnikom wszystkich eventów za zaangażowanie w tematykę przedsiębiorczości, a szczególne słowa podziękowania należą się naszym małopolskim Partnerom, którzy w profesjonalny oraz atrakcyjny sposób zapewnili wszystkim zainteresowanym istotną dawkę wartościowej wiedzy.

Dziękujemy i do zobaczenia na Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości w Małopolsce 2021!

Skip to content