W piątek 20 listopada

Kolejne 33 aktywności zostało zaplanowanych na piątek 20 listopada przez 18 małopolskich partnerów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2020. Poniżej skrótowe przedstawienie przygotowywanych  wydarzeń:

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie organizuje wykłady o pomysłach na ekobiznes oraz o skutecznych sposobach zarządzania czasem (LINK).

Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej poleca szkolenieŁukasza Żuka z Just Join IT o tajnikach budowy firmy bez większego wkładu finansowego (LINK).

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie organizujeszkolenieKlaudii Esin z Alexander Mann Solutions na temat zagadnień dotyczących zarządzania zespołem oraz warsztaty Szymona Słowika o pozycjonowaniu stron w Google (LINK).

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbędzie się szkolenie na temat sztuki asertywności, z którego dowiemy się jak uprzejmie i umiejętnie odmawiać (LINK).

W Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie prowadzony będzie przez pracowników Alexander Mann Solutions warsztat o radzeniu sobie ze stresem i reagowaniu na zmiany (LINK).

Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej zaprasza do udziału w konsultacjach z zakresu pozyskiwania środków europejskich na rozwój firmy oraz możliwości aplikowania o granty na rozwój kariery naukowej (LINK).

Do udziału w konsultacjach zachęca również Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.. Ich tematem są wszystkie aspekty związane z zakładaniem biznesu (LINK).

ZUS Oddział w Krakowie uruchomi dyżur telefoniczny, podczas którego dowiemy się o przeliczaniu swojego świadczenia emerytalnego (LINK).

Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego w ramach Dni Otwartych prowadzi konsultacje online dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy na temat zakładania własnej firmy (LINK), natomiast Powiatowy Urząd Pracy w Bochni poleca skorzystanie z testu badającego kompetencje zawodowe (LINK).

Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie przygotował wraz z Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego konkurs na biznes plan pt. „Powiat chrzanowski dobrym miejscem na biznes”. Poza tym pracownicy urzędu będą prowadzić konsultacje z osobami planującymi założyć własne firmy (LINK).

Także Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach zaprasza na konsultacje dla osób zamierzających sprawdzić się w biznesie. Eksperci przeanalizują szanse i zagrożenia związane z realizacją przedsięwzięcia, pomogą również znaleźć źródła dofinansowania (LINK).

Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach zaprosi do lektury artykułu o tym, jak efektywnie wykorzystać czas pozostawania bez pracy (LINK), a Sądecki Urząd Pracy proponuje konsultacje telefoniczne z ekspertami Lokalnego Punktu Informacji Funduszy Europejskich na temat środków na dofinansowanie startującego przedsiębiorstwa (LINK).

Na spotkanie informacyjne o podobnej tematyce zapraszają również eksperci z tarnowskiego Punktu Informacji Funduszy Europejskich (LINK).

Wśród aktywności zaplanowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie odnajdziemy zajęcia i konsultacje z takich dziedzin jak m.in. zakładanie i prowadzenie agencji zatrudnienia, korzystanie z Małopolskich Programów Regionalnych, Bilans Kariery, poznanie swoich kompetencji zawodowych, wsparcie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (LINK).

Zajęcia z uczniami szkół średnich z zakresu przedsiębiorczości przeprowadzą Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich z Nowego Targu, ZUS Oddział w Krakowie i Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie im. Sz. Humberta.

Skip to content