Za nami Spotkanie networkingowe

Wczorajszy wieczór na krakowskiej Barce minął pod hasłem „Skutecznej sprzedaży”. Właśnie ten motyw przewodni zachęcił małopolskich przedsiębiorców oraz inne osoby zainteresowane tematyką biznesu do wzięcia udziału w kolejnym już spotkaniu networkingowym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Po oficjalnym rozpoczęciu spotkania o godzinie 18:00 nadszedł czas na wyczekiwane przez wszystkich uczestników wystąpienia zaproszonych gości. Tym razem w roli prelegentów wystąpili Paweł Tkaczyk – mistrz storytellingu, specjalista z zakresu budowania marki, mówca publiczny oraz autor bestsellerowych książek o tematyce marketingu oraz Mick Griffin – Chief Revenue Officer w firmie Brand24, zajmującej się monitorowaniem internetu, specjalista w zakresie sprzedaży oraz marketingu.

Pierwsza prelekcja przeprowadzona przez Pawła Tkaczyka – właściciela agencji Midea – odpowiedziała na pytanie „Dlaczego kupujemy?”. W jej trakcie Paweł – w pełen humoru, ale i rzetelnych, naukowych informacji sposób – przedstawił słuchaczom to, co dzieje się w głowach konsumentów w trakcie podejmowania decyzji zakupowych oraz jak wykorzystać tę wiedzę do zwiększenia sprzedaży w firmie. W czasie jego wystąpienia nie zabrakło zaskakujących faktów i ciekawostek o sposobach kupowania i sprzedawania.

Gwiazdą drugiego wystąpienia był CRO Brand24 – Mick Griffin, który w prelekcji pt. „Bez rozwiązywania problemów nie ma sprzedaży” wyjaśnił jak ważną rolę w prowadzeniu biznesu odgrywa dostrzeganie i rozwiązywanie problemów. Posłużył się przy tym przykładami ze swojego własnego doświadczenia. Mick pokazał uczestnikom niewłaściwe zachowania sprzedawców, które sprawiały, że tracili oni swoich klientów już „na starcie” i uświadomił jak unikać takich błędów w procesie sprzedaży swoich produktów i usług.

Fantastyczna atmosfera towarzysząca całemu spotkaniu zachęciła jego uczestników również do podzielenia się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i pomysłami w czasie tak zwanego „open mic”, czyli mikrofonu dla każdego. Tuż po nim wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek i networking, podczas którego zarówno słuchacze, jak i prelegenci mogli porozmawiać ze sobą, wymienić się doświadczeniami, nawiązać nowe kontakty biznesowe.

Skip to content