Aktualności / 14 listopada 2018

Za nami Spotkanie Młodego Biznesu

Strona główna

img

W miniony poniedziałek oficjalnie rozpoczął się 9. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce. Inicjatywę tradycyjnie już zainaugurowało  Spotkanie Młodego Biznesu, które odbyło się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Jak co roku, Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników, a udział w nim wzięło ponad 160 osób. Tegoroczne hasło „Biznes dziś i jutro” nawiązywało do tego, jak oblicze przedsiębiorczości zmieniało się i zmienia się na przestrzeni lat.

Gośćmi specjalnymi wieczoru byli znakomici prelegenci, którzy zaprezentowali uczestnikom inspirujące i wartościowe historie oraz przykłady z ich własnego doświadczenia w prowadzeniu biznesu. Jako pierwszego na scenie przywitaliśmy jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich mówców – Jacka Walkiewicza wraz z wykładem autorskim pt. „Pełna MOC w życiu i biznesie”. Następnie swoimi doświadczeniami z prowadzenia firmy z różnych zakątków świata podzielił się Michał Maj – współwłaściciel krakowskiej agencji interaktywnej Brave New, autor jednego z największych blogów podróżniczych w Polsce (zyciejestpiekne.eu). O tym, jak wygląda budowanie zdalnie prowadzonej firmy opowiedziała natomiast Aleksandra Budzyńska – Pani Swojego Czasu. Wystąpienie pt. ”Praca zdalna od kuchni. Blaski i cienie zarządzania zdalnym zespołem” uświadomiło słuchaczom, że można osiągnąć sukces nawet jeśli członkowie zespołu spotykają się tylko raz w roku, a na co dzień pracują w zupełnie różnych miejscach Polski.

Spotkaniu towarzyszyła również przestrzeń networkingowa, która umożliwiła uczestnikom podzielenie się swoimi doświadczeniami, ale także była okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także zorganizowana po raz pierwszy strefa pozyskiwania wiedzy. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach eksperci udzielali informacji dotyczących zakładania i prowadzenia firmy. Do dyspozycji uczestników pozostawali reprezentanci Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Punktu Obsługi Przedsiębiorcy Urzędu Miasta Krakowa, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Zainteresowani mogli poznać m.in. przepisy związane z zakładaniem własnej działalności gospodarczej, dowiedzieć się więcej o programach obniżających koszty prowadzenia biznesu czy uzyskać informacje na temat pozyskiwania dotacji na rozpoczęcie i rozwój własnej firmy.