Hackathon dla Małopolski

Województwo Małopolskie oraz Startup Academy zapraszają do udziału w Hackathonie dla Małopolski – wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 23-24 listopada 2024 roku. Przez dwa dni, w inspirującej atmosferze współpracy, uczestnicy będą pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami odpowiadającymi na zdefiniowane wyzwania.

Hackathon odbędzie się w krakowskim Klubie Studenckim „Kwadrat” przy ul. Skarżyńskiego 1. Start wydarzenia zaplanowano na 23 listopada 2024 roku, a zakończenie wraz z prezentacją rozwiązań i ogłoszeniem zwycięzców odbędzie się 24 listopada.

Zasady uczestnictwa

Hackathon jest skierowany do osób studiujących na małopolskich uczelniach, tj. studentów studiów I, II i III stopnia (doktorantów), którzy chcą pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami mającymi realny wpływ na przyszłość regionu i jego rozwój, a także na wzmacnianie umiejętności przedsiębiorczych. Każdy zainteresowany może zgłosić swój udział indywidualnie lub jako zespół składający się maksymalnie z 6 osób. Kluczowym elementem rejestracji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na STRONIE wydarzenia.

To nie tylko wydarzenie dla osób z technicznymi kompetencjami – każdy, kto chce wnieść swoje unikalne umiejętności, może dołączyć do zespołu i współtworzyć innowacyjne rozwiązania. Jakie to umiejętności? To np. pasja do marketingu, tworzenia strategii dotarcia do klienta, umiejętność kreatywnego myślenia, praca w metodologii design thinking i wiele innych. One wszystkie przydadzą się  podczas tej pracy!

Rejestracja trwa do 6 listopada 2024 roku. Kandydaci zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu do udziału w wydarzeniu drogą elektroniczną do 13 listopada 2024 roku.

Na czym polega Hackathon?

Hackathon dla Małopolski to intensywne, dwudniowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy – zorganizowani w kilkuosobowe interdyscyplinarne zespoły – będą mieli okazję opracować innowacyjne rozwiązania odpowiadające na kluczowe wyzwania z zakresu ekologii, zrównoważonego rozwoju oraz nowoczesnych technologii. W trakcie wydarzenia uczestnicy mogą liczyć na wsparcie doświadczonych mentorów i ekspertów, którzy pomogą w rozwinięciu pomysłów oraz poprowadzą ich przez cały proces twórczy.

Jakie to wyzwania?

 - Zrównoważony transport – inteligentne sieci transportowe dla przyszłości 

 - Zarządzanie wodą: jej niedoborem oraz nadmiarem – zintegrowany system zarządzania wodą deszczową 

 - Eko-turystyka – rozwiązania wspierające zrównoważoną turystykę

 - Świadome społeczeństwo – rozwiązania wspierające świadome nawyki konsumenckie.

Szczegółowy opis wyzwań i przykłady zadań jakie mogą być podjęte znajdują się na stronie internetowej Hackathonu.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w hackathonie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na STRONIE. W formularzu należy opisać swój pomysł na rozwiązanie jednego z wyzwań lub zadeklarować swoje umiejętności, aby dołączyć do tworzonego zespołu.

Zgłoszenia są otwarte dla wszystkich – nie musisz być ekspertem w zakresie technologii czy ekologii, aby wnieść wartość do zespołu!

Warunki uczestnictwa:

 - Uczestnicy muszą być pełnoletni oraz

 - Zgłoszenia mogą być zarówno indywidualne, jak i zespołowe (maksymalnie 6 osób).

Nagrody

Na zakończenie Hackathonu każdy zespół będzie miał okazję zaprezentować swoje rozwiązanie przed jury, które składać się z ekspertów reprezentujących instytucje publiczne, świat nauki oraz biznes. Jury oceni projekty na podstawie innowacyjności, możliwości wdrożenia oraz jakości prezentacji. Najlepsze zespoły zostaną wyróżnione i otrzymają atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji i rejestracja dostępna na STRONIE

Zapraszamy do udziału!

Hackathon dla Małopolski 2024 organizowany jest w ramach projektu pn. „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych”, współfinansowanego
ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, inwestycja A3.1.1 Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie (numer umowy o objęcie wsparciem: KPO/22/LLL/U/0002).

Przygotowania trwają!

Hackathon dla Małopolski

Patroni medialni ŚTP 2024

Zostań Partnerem ŚTP w Małopolsce!

Od 18 do 24 listopada

Skala wydarzenia