Inspiracje i motywacje na Spotkaniu Młodego Biznesu

Za nami Spotkanie Młodego Biznesu. Jak co roku mieliśmy przyjemność wysłuchać prelegentów, którzy już osiągnęli sukcesy w biznesie i chętnie dzielą się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami.

W tym roku hasłem przewodnim Spotkania Młodego Biznesu, realizowanego online ze studia w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, było #EkoBiznes – Szansa i Wyzwanie!

Słuchaczy i widzów przywitał marszałek Witold Kozłowski, który zaprosił do udziału w rozpoczynającym się tygodniu pełnego inspiracji, motywacji i konkretnej wiedzy. Marszałek stwierdził, że będzie to „wiedza pomocna zarówno tym, którzy myślą o założeniu własnego biznesu, jak i tym, którzy już go prowadzą”.

Pierwszą prelegentką wczorajszego wieczoru była Agata Frankiewicz z Dekoeko.com, która opowiedziała nam o drugim życiu odpadów i wykorzystaniu ich dla produkcji dóbr konsumenckich. Podzieliła się również uwagami na temat roli startupów w budowie gospodarki cyrkularnej.

Po niej swoją prezentację przedstawiła Anna Rutkowska-Didiuk (CO-Owner MOKOSH Cosmetics), która na przykładzie swojej firmy dowodziła, że prowadzenie firmy w nurcie eko nie musi być trudne. Przybliżyła nam również sposób funkcjonowania Mokosh Cosmetics, od lat wdrażającej proekologiczne i prospołeczne rozwiązania.

Po wystąpieniu Anny przyszedł czas na prezentację Michała Pelca z ekogram – the real food, który przedstawił historię swojej ścieżki biznesowej, opowiadał o wykorzystywaniu nadarzających się szans, o szukaniu nisz rynkowych, ale i o przydarzających się po drodze porażkach.

Na zakończenie Spotkania jego moderator Mateusz Kaczmarek przeprowadził interesującą rozmowę z Piotrem Hołubowiczem (CEO SEEDiA), który opowiadał nam o inspiracjach biznesowych, stosowaniu ekologicznych rozwiązań i zrównoważonym rozwoju firm. Przypomnijmy, że jego SEEDiA jest krajowym liderem i wiodącą na świecie spółką w dostarczaniu produktów małej inteligentnej architektury dla zastosowań Smart City.

Bardzo dziękujemy wszystkim odbiorcom za liczny udział w Spotkaniu Młodego Biznesu i zapraszamy ponownie już za rok.

Skip to content