Spotkania Młodego Biznesu (do 2015 r. jako Gala Młodego Biznesu) już od 2011 roku stanowią integralną część Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce, co roku dostarczając uczestnikom niesztampowej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości popartej doświadczeniem znamienitych prelegentów. Stanowią one inaugurację każdego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce, a  myśl przewodnia każdego z nich jest odzwierciedleniem zarówno trendów jak i potrzeb panujących na rynku przedsiębiorstw. Towarzyszący każdej edycji Spotkania networking umożliwia wykorzystanie pozyskanej wiedzy w praktyce.

2022: #Balans w biznesie

Spotkanie Młodego Biznesu odbyło się w formule hybrydowej. Po raz pierwszy zagościliśmy w Cricotece. Przed zgromadzoną tam i przed odbiornikami publicznością wystąpili:

O muzyczne wytchnienie podczas Spotkania zadbała wiolonczelistka Agnieszka „KOVA” Kowalczyk.

2021: #EkoBiznes – Szansa i Wyzwanie! 

Po raz drugi Spotkanie Młodego Biznesu, ze względu na warunki epidemiologiczne, odbyło się w formule online ze studia w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Grono prelegentów tworzyli tym razem:

Zapis filmowy tego wydarzenia można odtworzyć na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=DAr3cVjMsi8

2020: Biznes bez granic

Po raz pierwszy Spotkanie Młodego Biznesu odbyło się w formule online, transmisja prowadzona była z Muzeum Lotnictwa Polskiego. Wśród zaproszonych na spotkanie prelegentów znaleźli się:

Zapis filmowy tego wydarzenia można odtworzyć na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=RmTvYlJ23eQ&t=1s 

2019: Siła zespołu 

Hasłem przewodnim Spotkania Młodego Biznesu w 2019 roku była “Siła zespołu”. Nieprzypadkowo więc zaproszeni prelegenci podkreślali rolę pracy grupowej w swojej działalności, jej wpływ na osiągane sukcesy, niezastąpioną rolę teamu. Swoimi doświadczeniami z prowadzenia działalności podzielili się Kamil Kozieł, dyrektor zarządzający firmą PrezART, w wystąpieniu “Pułapki poznawcze czyhające na menedżera, który buduje zespół ekspertów”, Anna Skórzyńska, właścicielka i twórczyni  Szumisie Sp. z o.o. w prelekcji “Firma to zespół, nie produkt” i Maciej Ostrowski, współzałożyciel manufaktury sportowej Power Canvas, który zaprezentował się z przesłaniem “Razem jest raźniej”.

2018: Biznes dziś i jutro 

Poprzedniej edycji wydarzeniu przyświecało hasło „Biznes dziś i jutro”. Jego uczestnicy mieli okazję nie tylko przekonać się jak prowadzenie biznesu zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat, ale i poszerzyli swoją wiedzę na temat możliwych kierunków rozwoju przedsiębiorczości w przyszłości. Wiedzę popartą doświadczeniem przekazali: Jacek Walkiewicz z wystąpieniem pt.: „Pełna MOC w życiu i biznesie”, Ola Budzyńska, która przedstawiła jak wygląda praca zdalna od kuchni oraz Michał Maj udowadniający, że połączenie pasji z biznesem jest możliwe. Dzięki temu słuchacze mogli poznać szerokie spektrum zagadnień związanych z tworzeniem i rozwojem własnej firmy.
Ponadto w zeszłym roku Spotkaniu po raz pierwszy towarzyszyła strefa pozyskiwania wiedzy,  w której osoby zainteresowane mogły skorzystać z profesjonalnej porady ekspertów odnośnie prowadzenia firmy, m.in. zakładania własnej działalności, uzyskania dotacji na rozwój, ubezpieczeń społecznych.

2017: Biznes w SIECI

Dzięki komplementarnym kompendium wiedzy, inspiracji i wskazówek przygotowanym, przez Mateusza Kusznierewicza –  mistrza Europy, świata i mistrza olimpijskiego, Ewelinę Muc – właścicielkę firmy Siedemtrzy Studio, założycielkę grupy edukacyjnej Girls Who WordPress oraz serwisu girlswhowp.com oraz Macieja Budzicha – autora bloga mediafun, kilkaset osób zgromadzonych na ósmym już Spotkaniu Młodego Biznesu miało okazję się przekonać, że SIEĆ w biznesie może mieć wiele znaczeń.
Każdy z prelegentów w swoim indywidualnym stylu opowiedział o własnej biznesowej ścieżce i o tym w jaki sposób sieć – zarówno przy użyciu nowoczesnych technologii, jak i poprzez budowanie społeczności i pielęgnowanie biznesowych relacji, wspiera i dynamizuje rozwój ich przedsięwzięć.

2016: O odwadze w biznesie … czyli jak oswoić lęk przed porażką

Gośćmi siódmego Spotkania Młodego Biznesu byli: Łukasz Jakóbiak – prowadzący talk-show 20m2,  wybitny mówca prowadzący w całym kraju świetnie odbierane wykłady motywacyjne, Natalia Maczek – właścicielka założonej w Krakowie firmy M I S B H V, która zyskała już popularność w Paryżu, Mediolanie, a nawet Szanghaju oraz Marek Przystaś – twórca studia Duckie Deck, specjalizującego się w wytwarzaniu gier komórkowych dla dzieci, mających na celu rozwijanie w najmłodszych „umiejętności społecznościowych”.
Myśl przewodnia spotkania obejmowała zagadnienia związane z ryzykiem podejmowanych decyzji biznesowych, motywacją do mierzenia się z wyzwaniami, przeciwstawiania się własnym obawom i wyciąganiem wniosków z porażek, dążeniem do celu obok tradycyjnie zarysowanych schematów i zmierzaniu do sukcesu dzięki swojej aktywności i pomysłowości.

2015: Biznes z pasją czyli zarabiaj robiąc to, co lubisz

Katarzyna Sawicz-Kryniger (InnovaLab Sp. z o.o.), Marek Kapturkiewicz (Innovation Nest – fundusz seed/VC), Mateusz Zmyślony (Grupa Eskadra) i Sławomir Łuczywek (Firma Migam) przekonywali  uczestników szóstego z kolei Spotkania Młodego Biznesu,  że rozwijając swoje pasje, prowadząc własną firmę, można również pomagać innym, a nawet zmieniać świat na lepsze.
Spotkanie odbyło się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha i według hasła przewodniego, miało udowodnić, że prowadzenie firmy wymaga energii, motywacji, wytrwałości i dużego zaangażowania, ale jeśli robimy to co lubimy, szanse na sukces znacznie wzrastają, a własny biznes może być nie tylko sposobem na zarabianie, ale również realizację swoich zainteresowań.