Przedstawiamy prelegentów Spotkania Młodego Biznesu 2022. W poniedziałek, 14 listopada w CRICOTECE wystąpią przed nami: Monika Reszko, psycholog biznesu, Michał Śliwiński, CEO & founder at Nozbe i Filip Małek, Co-founder at HR Hints & Culturivy, a  muzyczną ucztę zapewni wiolonczelistka Agnieszka „KOVA” Kowalczyk.

Monika Reszko– psycholog biznesu, autorka badań i programów rozwojowych dla biznesu oraz książek „Mindset Szefa” i „Mindf*ck szefa”.  Od ponad trzynastu lat prowadzi własną firmę, w ramach której wspiera właścicieli i ich kadrę menedżerską w świadomym realizowaniu celów. Jej praca koncentruje się na zwiększaniu efektywności, którą traktuje jako sumę wyniku finansowego oraz satysfakcji pracowników, właścicieli i klientów. Mówi się o niej, że zadaje pytania, na które czasem trudno, ale zdecydowanie warto sobie odpowiedzieć. 

Więcej informacji na: www.monikareszko.com

Tytuł prelekcji: Własna firma, czyli co?

Gdyby prowadzenie firmy było łatwe, mielibyśmy samych multimilionerów. Są jednak sposoby, aby zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu i uniknąć głównych pułapek, w jakie wpada wielu przedsiębiorców. Każdy biznes, żeby odniósł finansowy sukces potrzebuje trzech podstawowych elementów:

  • Twojej unikalnej wizji i wartości,
  • Skalowalnych rozwiązań i przywództwa,
  • Właściwych ludzi, którzy dostarczą efekty.

Brzmi prosto, jednak w rzeczywistości okazuje się, że wyzwaniem jest by te obszary wspierały się i budowały synergię.

W trakcie wystąpienie dowiesz się:

  • Dlaczego niektórzy właściciele firm rozwijają swoje biznesy i żyją szczęśliwie, kiedy inni każdego dnia walczą o przetrwanie?
  • Co konkretnie zrobić, by być wyzwolonym właścicielem swojego biznesu, przyciągać i utrzymywać zaangażowanych i lojalnych współpracowników oraz klientów?
 

Michał Śliwiński – pasjonat produktywności i efektywnego działania. Od 2007 tworzy aplikację “Nozbe” (nozbe.com), która pomaga prawie 700,000 zapracowanym ludziom na całym świecie lepiej zarządzać sobą w czasie i w 2020 roku uruchomił drugą aplikację “Nozbe Teams” aby zespoły mogły działać efektywniej i pracować w nowoczesny sposób. Obie aplikacje są dostępne zarówno przez przeglądarkę jak i na urządzeniach Apple i OS czy Android. Michał promuje pracę zdalną (#NoOffice) i na urządzeniach mobilnych (#iPadOnly). Kiedy nie pracuje nad Nozbe wraz ze swoim dwudziesto-paro-osobowym zespołem (w pełni pracującym zdalnie), Michał dzieli się wiedzą na swoim prywatnym blogu (michael.team) oraz w podkaście (ThePodcast.fm). Prywatnie Michał jest mężem i tatą trójki dziewczynek.

Tytuł prelekcji: Kontrola jest dobra, ale zaufanie lepsze

Podstawą w budowaniu zgranego zespołu oraz dobrych relacji z klientami jest transparentność i zaufanie. Michał Śliwiński, założyciel i CEO Nozbe opowie o wartościach, którymi kieruje się od 2007 roku, prowadząc firmę, w której wszyscy pracują zdalnie, a baza kliencka systematycznie rośnie. Przedstawi nie tylko najlepsze praktyki, ale także wnioski z błędów, których, jako liderowi, nie udało mu się uniknąć.

Filip Małek – Co-founder i Chief Revenue Officer HR Hints, pierwszego butiku HR w subskrypcji, dedykowanego startupom i rozwijającym się firmom technologicznym. Od 6 lat związany z polską branżą startupową. W HR Hints odpowiedzialny za kontakt ze start-upami i firmami technologicznymi. Ma doświadczenie w wynoszeniu spółek i organizacji na rynki międzynarodowe, kreowaniu wizerunku firm,  budowaniu i pielęgnowaniu relacji z firmami oraz partnerami.

 Tytuł prelekcji: Wyznania co-foundera. Jak radzić sobie ze stresem?