Wydarzenia ŚTP we wtorek 17 listopada

We wtorek 17 listopada małopolska odsłona Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2020 nie zwolni tempa. 21 partnerów zaplanowało organizację 36 wydarzeń.

Przyjrzyjmy się, z jakich aktywności  będzie można skorzystać:

Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej zaprasza na Indywidulane konsultacje nt. zasad aplikowania w konkursach i grantach umożliwiających indywidualny rozwój kariery naukowej – stypendia, wyjazdy zagraniczne oraz na temat pozyskiwania funduszy unijnych (LINK).

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej MISTiA organizuje webinar na temat modeli gospodarki o obiegu zamkniętym (LINK).

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. przeprowadzi dyżur ekspercki o tym, jak się przygotować do prowadzenia biznesu oraz na temat faktoringu – praktycznej zamiany należności na gotówkę (LINK).

Małopolski Instytut Kultury wieczorową porą zaprasza na grę symulacyjną „Hamernia. Przekuj problemy na rozwiązania” (LINK).

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie organizuje wykład o tym, jak się uczyć na własną rękę  z Internetu (LINK).

Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości zdecydował się na organizację panelu dyskusyjnego, na którym zostaną wymienione doświadczenia na temat prowadzenia działalności gospodarczej w pierwszym roku funkcjonowania firmy (LINK).

Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie poleca seminarium prowadzone przez Macieja Budzicha nt. crowfoundingu – współczesnego narzędzia do finansowania projektów i akcji społecznych oraz spotkanie z Ewą Korbut nt. pracy na misjach oraz przedsiębiorczej postawy społecznej na usługach dla potrzebujących (LINK).

Punkt Informacji Funduszy Europejskich z Chrzanowa poprowadzi spotkanie informacyjne na temat możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich na podniesienie kwalifikacji oraz na zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej (LINK).

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie skupi się na wykładach: Waldemara Zbytka na temat wizji polskiej przedsiębiorczości po pandemii, Głównego Ekonomisty mBanku dr. Marcina Mazurka o prognozach dla polskiej gospodarki oraz Radosława Żydoka z KGHM o aktualnych trendach regulacyjnych w polskim prawie (LINK).

Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie zaprasza na wirtualne rozgrywki na najlepiej zarządzane przedsiębiorstwo społecznie odpowiedzialnie oraz na szkolenie na temat wystąpień publicznych (LINK).

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie zaprasza na całodzienne Targi Przedsiębiorczości UR (LINK).

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie poprowadzi szkolenia na temat pierwszych kroków na rynku pracy (LINK).

Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego oferuje konsultacje indywidualne dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy, myślących o założeniu działalności gospodarczej (LINK), a Powiatowy Urząd Pracy w Bochni indywidualne konsultacje prowadzące do zdiagnozowania posiadanych kompetencji (LINK).

Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku zaprasza na konsultacje z doradcami zawodowymi na temat możliwości założenia działalności gospodarczej (LINK), natomiast Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach poprowadzi konsultacje telefoniczne dla osób planujących uruchomić działalność gospodarczą i zainteresowanych uzyskaniem dotacji na ten cel (LINK).

Sądecki Urząd Pracy organizuje dyżury ekspertów ZUS dla osób planujących założenie działalności gospodarczej (LINK).

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza na m.in. prezentację na temat zarejestrowania i prowadzenia agencji zatrudnienia, konsultacje na temat Bilansu Kariery – podsumowania swojego dorobku, konsultacje na temat kompetencji zawodowych osób powracających z zagranicy, spotkanie z doradcą zawodowym z wykorzystaniem Narzędzia do Badania Kompetencji, dyżur doradców zawodowych umożliwiających odkrycie cech przedsiębiorczych oraz konsultacje telefoniczne na temat możliwości skorzystania z oferty Krajowego Funduszu Szkoleniowego (LINK).

Ponadto zajęcia dla uczniów szkół średnich poprowadzą Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach oraz Kongregacja Kupiecka Zrzeszenia Handlu i Usług w Nowym Sączu. Zapraszamy do wzięcia udziału w wybranych przez Państwa wydarzeniach!

Skip to content