Za nami Spotkanie Młodego Biznesu

Spotkaniem Młodego Biznesu zainaugurowana została oficjalnie 14. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce.

Spotkanie odbyło się 13 listopada w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Pod hasłem „Trendy, które zmieniają biznes” kryły się prelekcje znanych mówców i przedsiębiorców, którzy wystąpili przed liczną publicznością zgromadzoną zarówno w sali konferencyjnej, jak i w formie online.

Wydarzenie otworzył Wicemarszałek Małopolski Józef Gawron, który podziękował wszystkim 36 Partnerom małopolskiej odsłony Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, przybliżył ideę tego Święta oraz przedstawił niektóre działania prowadzone aktualnie przez Województwo Małopolskie, dotyczące wsparcia rozwoju nowych technologii w regionie.

Prelegenci Spotkania Młodego Biznesu 2023

Jako pierwszy przed publicznością zaprezentował się Paweł Tkaczyk, Founder MIDEA Sp. z o.o. z prelekcją Myślenie, które zmienia biznes. Co trzeba poprzestawiać w głowie, żeby z sukcesem rozwijać firmę?”. Paweł zwrócił uwagę, że kiedy jest zakładana firma, przestaje się tworzyć produkt lub usługę a zaczyna tworzyć zespół i procedury, które zapewniają jakość produktowi lub usłudze. Zauważył, że wiele osób sobie z tego nie zdaje sprawy. Mówił zatem o tym, co przestawić w głowie, żeby to się udało.

Następnie Ilona Leoniewska, Senior Product Owner AudioMee, ex-founder Meetinga Sp. z o.o. wystąpiła z prezentacją AI w codziennym życiu przedsiębiorcy, czyli kilka praktycznych lekcji dla zwiększenia swojej produktywności”. Ilona skupiła się na praktycznym zastosowaniu ChataGPT, pluginów do niego oraz modułu Advanced Business Analysis. Na kilku przykładach pokazała, jakie działania możemy przyspieszyć, aby więcej czasu poświęcić na naprawdę ważne sprawy. Skupiła się głównie na sprzedaży oraz analizie biznesowej i zarządzaniu projektami.

Serię wystąpień zamknął Grzegorz Wójcik, CEO & Founder Autenti.com z prelekcją „Innowacje zmieniające biznes – wyzwania przedsiębiorczości”. Grzegorz opowiadał o tym jak przez kilkanaście lat Autenti przekształciło się z ambitnego startupu w międzynarodowy scaleup z liczącym ponad 100 osób zespołem ekspertów ds. bezpiecznego podpisywania dokumentów i identyfikacji. Dzielił się obserwacjami na temat tego, jak działalność Autenti wpłynęła na obecne funkcjonowanie środowiska biznesowego i jak innowacje w biznesie kształtują decyzje o kierunku rozwoju Autenti.

Po wystąpieniach zaproszonych gości uczestnicy Spotkania Młodego Biznesu przez dłuższy czas nawiązywali kontakty w strefie networkingowej.

Tydzień Przedsiębiorczości do 19 listopada

Mieszkańcy Małopolski będą mogli skorzystać z szerokiej oferty Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości do 19 listopada. Dla wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką przygotowano aż 187 wydarzeń w 20 miejscowościach.

Harmonogram wydarzeń dostępny jest na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy do udziału!!!

Skip to content